امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138947
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
اسماعیل حشمتی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

اسماعیل حشمتی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با بحث پرونده شرکت «پدیده شاندیز» گفت: انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی که پسوند اسلامی دارد، باید با بحث فساد اقتصادی مبارزه کند و با هیچ فرد یا گروهی در این رابطه مسامحه نکند.
حشمتی اظهار داشت: سال 80 مقام معظم رهبری فرمان 8 ماده‌ای را در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی صادر کردند و فرمودند: «با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی، یقینا زمزمه‌ها و بتدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد.»
وی تاکید کرد: امروز بعد از گذشت سال‌ها از صدور این فرمان وقتی می‌بینیم نه تنها نعره‌ها بلکه زمزمه‌هایی هم بلند نمی‌شود به خاطر این است که برخوردی جدی با این موضوع نبوده است.
این فعال دانشجویی با بیان اینکه اگر با فساد اقتصادی جدی برخورد می‌شد ما شاهد مسائلی مانند پرونده پدیده شاندیز نبودیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه عدم برخورد با فساد اقتصادی باعث شده رقم‌هایی که در این رابطه اعلام می‌شود روز به روز بیشتر شود و ابعاد این فسادها بیشتر خود را نشان دهد. مسئولان قضایی شایسته است با برخوردی جدی در بحث پرونده پدیده شاندیز کاری کنند تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.
حشمتی یادآور شد: مبارزه با فساد اقتصادی نیاز به یک اقدام عملی دارد و همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره داشته‌اند با یک همایش و سمینار نمی‌شود جلوی فساد اقتصادی را گرفت.
وی در خاتمه گفت: رسانه‌ها باید از مسئولین مبارزه با مفاسد اقتصادی را به عنوان یک مطالبه جدی مطرح کنند و در صورتی که فساد اقتصادی را پوشش می‌دهند، کاری کنند که اعتماد مردم هم جلب شود یعنی بگویند که اگر شاهد فساد اقتصادی هستیم از طرفی هم یک عزم جدی بین مسئولان و دستگاه‌های قضایی در کشور برای مبارزه با این موضوع هم وجود دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها