امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138955
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
مجید جلیل سرقلعه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی، تغییر و تحولات اساسی در بنیان‌های فرهنگی، سیاسی ...

مجید جلیل سرقلعه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی، تغییر و تحولات اساسی در بنیان‌های فرهنگی، سیاسی اجتماعی و علمی کشور را به ارمغان آورده است.

وی افزود: فکر و منویات امام راحل و مقام معظم رهبری در مورد دانشگاه و دانشگاهیان سرلوحه برنامه‌ریزی توسعه علم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت، چون دین اسلام مستند به برهان و متکی به منطق و از آزادی بیان و قلم هراسی ندارد بر این اساس است که دانشگاه کارخانه انسان‌سازی، تلفیق فرهنگ فلسفی و فرهنگ تجربی، مرکز انسجام جامعه علم‌آموزی و مبدا همه تحولات قرار گرفت.

جلیل سرقلعه بیان داشت: این تفکر و دیدگاه راه را برای پیمودن چشم‌انداز جدید در حوزه علمی و فناوری هموار و باعث ارتقاء جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان شده است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به معنویت در کنار فراگرفتن علم و رونق کرسی‌های آزاداندیشی نیز یکی از ثمرات بی‌نظیر این تفکر بود، این تفکر ایران را به یک قدرت منطقه‌ای خودبنیان تبدیل کرد به طوری که الهام‌بخش و سرمشق کشورهای مسلمان منطقه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در این راستا سهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کم نیست و مهم‌ترین عامل در تحقق چشم‌انداز و افق ترسیم شده اسناد بالادستی محسوب می‌شود چون نظام آموزش عالی به دلیل سروکار داشتن با تربیت علمی نخبگان و متفکران سرمایه انسانی کشور را محقق و توسعه و تعالی علمی، فرهنگی و هویت تمدن اسلامی را به جامعه اهداء می‌کند.

جلیل خاطرنشان کرد: بر همین اساس سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر این وزارتخانه در دولت اهمیت می‌یابد و باید با مشی عدالت و تدبیر سکان هدایت علم و فناوری جامعه به سوی تعالی و پیشرفت را با بهترین کیفیت عملکردی به اجرا بگذارد و رویکردهای آینده‌نگری از خود بروز داده که انعطاف آن‌ها هویدا و منطبق با اسناد بالادستی از جمله چشم‌انداز ایران در افق 1404 برنامه پنجم توسعه، سیاست‌های کلی علم و فناوری، قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

انتهای پیام/68001/ع30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها