امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138964
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس قانون بودجه سال 1393، دولت مکلف است در سال ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس قانون بودجه سال 1393، دولت مکلف است در سال جاری علاوه بر عوارض دریافتی برای واردات کالا و محصولاتی که به نوعی آثار یا استفاده فرهنگی دارند از قبیل لوازم صوتی و تصویر و لوح فشرده، چهار درصد به تعرفه این گونه کالاها و محصولات افزوده و دریافت نماید.

هیئت وزیران در همین راستا در جلسه 10 /10 /1393 مصادیق کالاهای فرهنگی که مشمول افزایش تعرفه خواهند شد را مشخص کرد، این لیست حاوی (69) کالای فرهنگی است و مشمول مواردی چون آگهی و نشریات، تصاویر، عکس‌ها، بلندگو، نوار کاست و غیره می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت متن مصوبه به شرح زیر است:

1- مصادیق کالاهای فرهنگی موضوع تبصره (14) قانون بودجه سال 1393 کل کشور به شرح جدول پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می شود.

2- این تصویب‌نامه از تاریخ ابلاغ، لازم‌الاجرا است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، این مصوبه را در تاریخ 14/10/1393 به وزارخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

در تبصره 14 قانون بودجه سال 1393 کل کشور  آمده است: دولت مکلف است علاوه بر عوارض دریافتی برای واردات کالا و محصولاتی که به نوعی آثار یا استفاده فرهنگی دارند از قبیل لوازم صوتی و تصویری و لوح فشرده، چهاردرصد (4%) به تعرفه این گونه کالاها و محصولات افزوده و دریافت نماید و منابع حاصل را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند، درآمد حاصله از محل ردیف 530000 جدول شماره (9) این قانون اختصاص می‌یابد.

برای مشاهده {جدول مصادیق کالا و محصولات وارداتی فرهنگی مشمول تبصره (14) قانون بودجه 93} اینجا را کلیک کنید.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها