امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138970
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس مصوبه هیات وزیران، کاتتر مرکزی از طریق پوست ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس مصوبه هیات وزیران، کاتتر مرکزی از طریق پوست (PICC (peripheral inserted central catheter جهت استفاده نوزادان، تحت پوشش سازمانهای بیمه گر پایه قرار می گیرد و همچنین تعرفه همراه بیماران مراکز درمانی دولتی کاهش می‌یابد.
بر این اساس، هیأت وزیران مقرر کرد کاتتر مرکزی از طریق پوست PICC (peripheral inserted central catheter ، توسط سازمان های بیمه گر پایه جهت استفاده نوزادان مطابق با راهنمای طبابت بالینی تحت پوشش بیمه ای قرار گیرد و کارگذاری کاتتر فقط توسط افراد آموزش دیده صورت پذیرد و همچنین تعرفه همراه بیماران مراکز دولتی در سال 1393 به تعرفه سال 1392 کاهش می‌یابد.

تعرفه تخت همراه در سال 1392 و 1393 براساس مصوبات هیئت دولت
متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:
1- کاتتر مرکزی از طریق پوست (PICC (peripheral inserted central catheter ، جهت استفاده نوزادان مطابق با راهنمای طبابت بالینی به شرح پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تحت پوشش سازمانهای بیمه گر پایه قرار می گیرد و کارگذاری کاتتر فقط توسط افراد آموزش دیده صورت می پذیرد.

2- تعرفه همراه بیماران مراکز درمانی دولتی در سال 1393 به تعرفه سال 1392 موضوع جزء (و) بند (1) تصویبنامه شماره 41438/ت49072هـ مورخ 24/2/1392 کاهش می یابد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور این مصوبه را در تاریخ 16/10/1393 برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.
کاتتر (به انگلیسی: Catheter) در پزشکی، یک لوله نازک شکل داده شده از مواد اولیه کاربردی در پزشکی است که در طیف گسترده‌ای از توابع دانش پزشکی و بهداشت کاربرد دارد. کاتترها وسیله‌ای در خدمت پزشکی هستند که می توانند در بدن بیمار برای یک هدف معین استفاده شوند. با تغییر در مواد و یا تنظیم شکل کاتتر در مرحله تولید، میتوان به کاتتر برای قلب و عروق، ارولوژی، گوارش، سیستم عصبی، و برنامه های کاربردی چشمی دست یافت.
برای مشاهده موارد مصرف و منع مصرف کاتتر مرکزی از طریق پوست، اینجا را کلیک کنید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها