امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138972
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد جزئیات ...

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد جزئیات جلسه امروز بعد از ظهر این کمیسیون با اشاره به حضور قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این جلسه برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان دندانپزشکی خارج از کشور که در آزمون برایشان جایابی نشده بود، گفت: در این جلسه، توضیحاتی از سوی آقای وزیر ارائه شد و نهایتاً منجر به این شد که سطح علمی و توانمندی‌های مهارتی دانش‌آموختگان دندان‌پزشکی جهت تضمین سلامت مردم باید حفظ شود.
وی از تشکیل کمیته‌ای مشترک متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون آموزش و نیز کمیسیون بهداشت مجلس برای پیگیری این موضوع خبر داد و افزود: این کمیته موظف است زمینه برگزاری آزمونی را فراهم کند تا هم حق این دانش‌آموختگان خارج از کشور ضایع نشده و هم سلامت جامعه در آن تضمین شود.
جعفری به حضور سرلک سرپرست جدید دانشگاه پیام نور در ادامه جلسه کمیسیون اشاره کرد و گفت: دانشگاه پیام نور 850 هزار دانشجو در مقاطع مختلف و 500 هزار واحد در سراسر کشور دارد که به لحاظ پارکندگی کم‌نظیر است.
وی اضافه کرد: دغدغه‌های آقای سرلک و نیازمندی‌های دانشگاه پیام نور برای ارتقای کیفیت مورد بررسی قرار گرفت و کمیسیون آموزش پذیرفت که همچون گذشته به دانشگاه پیام نور در زمینه‌های تامین اعضای هیات علمی و حفظ نسبت دانشجو و استاد و نیز بحث‌های علمی و پژوهشی یاری رساند.
سخنگوی کمیسیون آموزش از موافقت این کمیسیون با تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد برای مدت یک سال خبر داد و گفت: این مهلت جهت ارائه فرصت کافی به دولت برای تدوین قانون دائمی داده شده است چراکه 4 سال برای یک قانون آزمایشی زمانی کافی است.
جعفری در مورد بخش دیگری از جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: مهمان دیگر ما آقای اخباری سرپرست جدید دانشگاه علمی و کاربردی بود که ضمن آشنایی با او و استماع برنامه‌هایش مقرر شد با علم به اینکه کشور نیاز به دانش‌آموختگان صاحب مهارت دارد کمیسیون از این دانشگاه حمایت بیشتر کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها