امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138978
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود کرباسیان رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود کرباسیان رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور در جمع خبرنگاران گفت: قاچاق به دلیل اینکه وسیع است و از حالت فردی خارج می‌شود جزو جرایم سازمان‌یافته محسوب می‌شود، به همین دلیل در قانون مبارزه با پولشویی آمده است مانند قاچاق سوخت.

وی در باره کشف قاچاق در گمرکات اظهار داشت: ما موارد قاچاقی را کشف کرده‌ایم و آنها را به مراجع قضایی اعلام کردیم که درحال بررسی است و در آینده اعلام می‌شود.

کرباسیان ادامه داد: در دو سال پیش دز چابهار کامیون‌های کار کرده را به عنوان کامیون نو قاچاق، وارد و شماره‌گذاری می‌کردند و به مردم می‌فروختند که کشف شد و از ادامه این کار جلوگیری شد.

وی درباره تردد خودروها در مناطق آزاد بیان داشت: ما و نیروی انتظامی در این زمینه هماهنگ هستیم. خودروهایی که در حوزه منطقه آزاد تردد می‌کنند فقط اجازه دارند در همان منطقه باشند و اگر در خارج از آن تردد کنند خلاف است و نیروی انتظامی برخورد می‌کند، همچنین نه ما و نه ناجا هیچ مجوزی برای تردد آنها در خارج از منطقه آزاد صادر نکردیم.

رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما به اندازه بقیه دستگاه‌ها در سازمان‌مان تخلف نداریم، گفت: یکی از اشکالاتی که در کشور داریم، رویه‌های واردات متعدد است که البته آنها قاچاق نیستند.

وی درباره عدم اعتماد به اظهارنامه‌های گمرکی گفت: متأسفانه ارتباط الکترونیکی ما با کشورهای دیگر برقرار نیست و برخی از کشورهایی که به ما جنس می‌دهند، اسناد درستی را ارائه نمی‌کنند، به همین دلیل به اظهارنامه‌ها خیلی نمی‌توان اطمینان کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار