امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138984
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ایرج حریرچی، قائم‌مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت در جواب، مهران قسمتی زاده رئیس شورای هماهنگی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ایرج حریرچی، قائم‌مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت در جواب، مهران قسمتی زاده رئیس شورای هماهنگی انجمن& zwnj;های پزشکان عمومی کشور گفت: حمایت انجمن پزشکان عمومی و قاطبه پزشکان عمومی از اجرای برنامه پزشکان خانواده بسیار جای خوشحالی دارد و مایه تشکر است. چون برخلاف بسیاری از کشورها که در اجرای برنامه تحول حوزه سلامت و خصوصاً نهادینه کردن نظام ارجاع، پزشک خانواده و سطح‌بندی خدمات با مخالفت گروه‌هایی از جامعه پزشکی قرار گرفته‌اند، در کشور ما بلوغ جامعه پزشکی در حدی است که با لحاظ توأم مصالح و منافع مردم و جامعه پزشکی از اجرای چنین برنامه‌هایی حمایت می‌کنند.
حریرچی گفت: نکته مهم این است که استقرار سامانه «خدمات جامع و همگانی سلامت» مذکور در بند ج ماده 32 قانون برنامه پنجم که مورد تأکید سازمان بهداشت جهانی و در واقع شالوده اصلی تحولات و اصلاحات حوزه سلامت در کشورهای موفق در این زمینه بوده است دارای اجزای به هم پیوسته و کاملاً وابسته به هم است و بزرگنمایی یا کوچک شمردن هر یک از اجزای آن یا تلقی نادرست از هر جزء استقرار این سامانه را دچار مشکل جدی می‌کند.

وی افزود: مطابق بند ج ماده 32 این سامانه مبتنی بر مراقبت‌های اولیه سلامت، محوریت پزشک خانواده در نظام ارجاع، سطح‌بندی خدمات، خرید راهبردی خدمات، واگذاری امور تصدی‌گری و با تأکید بر پرداخت مبتنی بر عملکرد است و اگر به عنوان مثال شبکه مناسبی بر تأمین مراقبت‌های اولیه سلامت مستقر نشده باشد یا اگر سطح دو و سه تخصصی و بستری آماده پذیرش بیماران ارجاعی از نظام ارجاع و سطح‌بندی خدمات نباشند. استقرار سامانه در کل و اجرای جزء دیگری از آن مثلاً پزشک خانواده یا خرید راهبردی خدمات دچار مشکل اساسی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها