امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138988
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
رامین کردی رئیس بیمارستان نورافشار هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس فقدان پوشش بیمه‌ای و کمک هزینه‌های درمانی برای ...

رامین کردی رئیس بیمارستان نورافشار هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس فقدان پوشش بیمه‌ای و کمک هزینه‌های درمانی برای خدمات توانبخشی را از بزرگترین مشکلات حوزه توانبخشی دانست و گفت: یکی از مهمترین ملزومات دریافت کمک هزینه و پوشش بیمه‌ای تولیت واحد است چرا که اگر گروه‌ها و سازمان‌های متعددی در توانبخشی بدون ارتباط با یکدیگر حرکت کنند در بحث پوشش بیمه‌ای دچار مشکل خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: برخی بیماران مانند افراد دارای مشکل نخاعی و MS ممکن است 50 سال به خدمات توانبخشی هفتگی نیاز داشته باشد که اگر این خدمات تحت پوشش قرار نگیرد فرد در نهایت یک ماه یا یک سال می‌تواند هزینه این خدمات را از جیب خود پرداخت کند و در نهایت از پروسه توانبخشی جدا خواهد شد.

رئیس بیمارستان نورافشار هلال احمر افزود: سازمان‌توانبخشی باید تمام موارد توانبخشی را یک کاسه کند و یک مجموعه کاری که تمام سازمان‌های دخیل مانند جمعیت هلال احمر، بهزیستی، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های مختلف سطح کشور را ساماندهی کند.

کردی مشکلات خدمات رسانی توانبخشی به افراد را یکی از مواردی دانست که باعث ایجاد مشکل در سیستم ارجاع نیازمندان به خدمات توانبخشی توسط پزشکان می‌شود.

رئیس بیمارستان نورافشار هلال احمر تاکید کرد: متخصصین ما به شکل تئوری می‌دانند که یک فرد دچار دیابت، فشار خون و چربی خون بالا در اولین قدم باید ورزش درمانی شود و به این شکل مشکل وی را حل کنند ولی از آنجا که سیستم‌ها تعریف نشده است و امکان ارائه خدمات مناسب وجود ندارد متخصص این روش را در روش‌های درمانی بیمار قرار نمی‌دهد.

وی در رابطه با مشکلات حوزه توانبخشی در ایران نیز تصریح کرد: یکی از مشکلات توانبخشی در ایران فقدان متولی مشخص برای این حوزه است و پیشنهاد من برای حل این معضل تشکیل سازمان توانبخشی است.

کردی خاطرنشان کرد: چندی پیش در جلسه‌ای که با حسن هاشمی وزیر بهداشت در هنگام بازدید از بیمارستان نورافشار داشتم درخواست تشکیل سازمان توانبخشی را مطرح کردم تا بدین نحو تمام خدمات توانبخشی و ارگانهای ذی‌مدخل در آن تحت مدیریت یکپارچه‌ای قرار گیرد.

رئیس بیمارستان نورافشار هلال احمر در رابطه با پیشنهاد برخی در رابطه با تشکیل معاونت توانبخشی در وزارت بهداشت نبز گفت: گاهی اضافه کردن معاونت‌ها و سازمان‌ها که مجدداً باید مجموعه‌ای شکل بگیرد بسیار سخت بوده و مشکلی را حل نمی‌کند بنابراین معتقدم باید ساختارها و تشکیلاتی کوچک‌تر برای حل مشکلات ایجاد شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار