امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138990
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
عادل مقصودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، به ارائه آماری از خدمات پزشکی ارائه شده در طول دوره جدید اعزام حج عمره ...

عادل مقصودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، به ارائه آماری از خدمات پزشکی ارائه شده در طول دوره جدید اعزام حج عمره پرداخت.

وی با بیان اینکه دوره جدید عمره از 13 آذر آغاز شده است، گفت: در این مدت جمعاً 60 هزار و 167 ویزیت توسط پزشکان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر انجام شده که عمده آنها مربوط به بیمار‌ی‌های داخلی، زنان و زایمان و عمومی بوده است.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به تعداد 52 هزار و 333 ویزیت عمومی در این ایام گفت: پزشکان ما 147 مورد تست قند خون، 715 مورد سرم‌تراپی، 53 مورد دیالیز و 188 مورد بازدید بهداشتی از هتل‌ها داشته‌اند.

به گفته وی در این مدت 113 زائر به بیمارستان‌های سعودی اعزام شدند که 51 مورد آنها بستری شده و 5 نفر از زائران نیز فوت کرده‌اند.

مقصودی‌نژاد با بیان اینکه مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در ایام عمره بیمارستانی در عربستان ندارد، گفت: ما7 مطب که یک مورد آن به صورت شبانه فعالیت می‌کند در مکه و 3 درمانگاه نیز که یک مورد آن شبانه‌روزی است در مدینه داریم.

وی در مورد شایعه شیوع بیماری خرما در عربستان گفت: چنین چیزی صحت ندارد و هیچ موردی از ابتلا به بیماری خرما در عربستان مشاهده نشده، شیوع این بیماری را یک نفر در استان لرستان اعلام کرده است که با توجه به اینکه وزارت بهداشت مرجع تأیید بیماری در داخل کشور و مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر مرجع تأیید بیماری در کشورهای دیگر از جمله عربستان است، هر بیماری که باشد باید از سوی این 2 نهاد تأیید شود.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر گفت: وزارت بهداشت به دنبال آن است که در جهت مقابله با تشویش اذهان عمومی با موضوع شایعات در مورد بیماری‌ها برخورد کند و ما نیز به عنوان متولی سلامت ایرانیان در عربستان تأکید می‌کنیم که موردی از ابتلا به بیماری خرما در عربستان وجود ندارد.

وی در مورد تجربه استفاده از پزشک زن در طول مدت حج تمتع امسال گفت: تجربه بسیار خوبی بود و خود ما توقع این جواب مثبت را از اجرای این طرح نداشتیم.

مقصودی‌نژاد ادامه داد: استقبال زائران خانم از پزشک زن بسیار خوب بود به طوری که ما را برای اجرای این طرح در دور بعدی نیز مصمم‌تر کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها