امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138991
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اشراف اطلاعاتی بر قاچاقچیان اظهارداشت: اشراف اطلاعاتی آن نیست که سرنخ پیدا کنیم و آن کافی باشد بلکه فرایندی دارد و باید این اشراف وجود داشته باشد چرا که با اشراف اطلاعاتی ظرفیت مقابله‌ای بالا می‌رود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: البته ما باید از نظر نیروی انسانی و اماکانات تقویت شویم که البته امکانش نیست و باید با همین موجودی و ظرفیت، راندمان و اثربخشی را بالا برد و باید از ظرفیت موجود خوب استفاده کرد و توان خود را بر کار اطلاعاتی گذاشت تا شبکه‌های اصلی را شناسایی کرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در برخورد با کالاهای قاچاق هر وقت مشاهده کردیم و یا گزارشی دیدیم باید اولویت‌ها را مشخص کنیم و اولویت‌ها چیزیست که ضربه فرهنگی، امنیتی به ما می‌زند.

سردار اشتری تصریح کرد: غیر از بحث سوخت، برخی کالاها از نظر فرهنگی و امنیتی مخرب است که باید اولویت داشته باشند مثل مشروبات الکلی و اقلام ضد فرهنگی که البته نمی‌توان برای هرکدام یک نسخه واحد پیچید و برای هر استان نیز باید بر پایه تهدید، آسیب، چالش و برآوردهای اطلاعاتی عمل کرد چرا که استان‌ها، تهدیدات و زمان متفاوت است و باید انعطاف پذیری نیز داشته باشیم.

سردار اشتری بیان داشت: دستگیری متهمان و برخورد با متهمین تازه شروع کار است و آخر کار نیست چرا که باید از شخصی که دستگیر شده به شبکه اصلی رسید و شروع کار با گرفتن متهم است و پرونده آنجا مختومه است که به شبکه و سرشاخه برسیم.

وی به مقوله مشروبات الکلی اشاره و تصریح کرد: وقتی یک باند مشروبات الکلی را می‌گیریم باید بفهمیم از کجا آورده، از کجا پشتیبانی می‌شود، بلکه باید شگردها و روش‌ها را استخراج کنیم.

وی به باند سرقت مسلحانه گلپایگان و دستگیر شدن آنها پرداخت و افزود: آنها در اعترافاتشان به کار 10 ساله‌شان اشاره کردند، شیوه‌های کار را گفتند، اینکه چه مکانی را انتخاب می‌کردند و چگونه فرار می‌کردند و ما باید روش‌ها و تجربه آنها در کار خلاف را در بیاوریم و حتی اگر موردی بود که خواستند فرد را اعدام کنند باید یک روز مهلت بگیریم تا شیوه‌ها و روش‌های آنها را استخراج کنیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در انتها به رؤسای پلیس مبارزه با قاچاق ارز و کالا گفت: کاری که شما انجام می‌دهید بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است و باید از تمام ظرفیتهای داخل ناجا و بیرون آن استفاده کرد همچنین از فناوری‌های روز چرا که برای اینکه یک پلیس حرفه‌ای باشیم باید علاوه بر توانمندی، هوش و استعداد و اعتقاد، بتوانیم یک باند را متلاشی کنیم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها