امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139002
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نماینده آیت‌ الله العظمی سیستانی در دیدار با ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نماینده آیت‌ الله العظمی سیستانی در دیدار با محمود گلزاری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ، مدیران و مشاورین حوزه جوان، دست اندرکاران جشنواره ملی ازدواج و خانواده جوان و مجمع ملی خیرین ازدواج گفت: مسأله ازدواج و بحران های آن یکی از مهمترین مشکلات جوانان است و انتظار می رود مسئولان به شکل اساسی فکری برای این موضوع بکنند.

آیت الله سید جواد شهرستانی تصریح کرد: برای پیشبرد هر کاری نیازمند مدیریت و کار تشکیلاتی و تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب هستیم. ازدواج و بحران‌های آن یکی از مهمترین مشکلات جوانان است و انتظار می‌رود مسئولان به شکل اساسی فکری برای این موضوع کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در ترویج و اطلاع‌رسانی اهمیت ازدواج و راه‌های صحیح تحقق این امر مهم ضعیف کار می‌شود، به خصوص در رسانه‌ها به مقوله ازدواج و ترویج فرهنگ آن آنچنان که باید و شاید پرداخته نمی‌شود و نباید اینقدر اسیر مشکلات در این زمینه باشیم.

نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران اضافه کرد: البته بحران‌های ازدواج و آمار جوانان و به خصوص دختران مجرد فقط مخصوص ایران نیست. در عراق هم نزدیک  پنج میلیون دختر مجرد وجود دارد. بخشی از اینها هم از تبعات جنگ است. به هرحال باید برای کاهش این مشکل کار تشکیلاتی و فرهنگ سازی درست انجام داد.

وی افزود: به عنوان نمونه یکی از مهمترین مشکلات جامعه در مقوله ازدواج موضوع مهریه های بالاست و چشم‌ و هم‌چشمی‌هایی که خانواده‌ها در این زمینه با یکدیگر دارند و این اتفاق سبب عدم تحقق ازدواج جوانان و همچنین پاشیده شدن خانواده‌ها می‌شود. اگر دو نفر بخواهند با هم زندگی کنند با مهریه پایین هم زندگی می کنند اگر هم نخواهند مهریه بالا از جدایی جلوگیری نمی‌کند.

وی افزود: ما باید رسانه‌ها را در زمینه آشنایی مردم با مشکلات و موانع موجود بر سر راه ازدواج جوانان آشنا کنیم و فرهنگ صحیح ازدواج را به مردم اطلاع‌رسانی کنیم و این موضوع که تفاهم و هم‌کفو بودن در مقوله ازدواج بسیار مهمتر از مسائل مادی نظیر مهریه است.

نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران تأکید کرد: متاسفانه برنامه‌های صداوسیما محتوای مناسب ندارد، من آن زمان که آقای ضرغامی مسئولیت داشتند هم پیغام دادم که زیاد کردن شبکه خوب است اما برنامه‌ها باید با محتوا و اثرگذار باشد. امروز مقابله و حذف رسانه معنا ندارد و باید به این کارها برنامه های جذاب و هدفمند تولید کرد.

آیت الله شهرستانی در ادامه به موضوع کاهش جمعیت جوان کشور نیز اشاره و بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات دیگر جامعه امروز همین شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» است که تا چند سال قبل مرتب بر سر زبان‌ها بود.

وی یادآور شد: این شعار از اصل اشتباه بود و موجب شد تا به مشکل برخورد کنیم اما خوشبختانه با تدبیر مقام معظم رهبری این مقوله پایان یافت و گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و امیدواریم که بعد از پیگیری‌های مسئولین برای رفع مشکلات ازدواج، این مهم نیز تحقق پیدا کند.

نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران تاکید کرد: مسئولان باید برای رسیدگی به مسائل و مشکلات جوانان به خصوص در موضوع ازدواج برنامه‌ریزی دقیق و بهتری داشته باشند چون کار کردن برای جوانان سخت است و نیاز به همت و تلاش زیاد دارد.

وی تشکیل مجمع ملی خیرین ازدواج در کشور را نیز کار ارزنده ای توصیف کرد و در خصوص درخواست کمک به خیرین ازدواج از وجوهات شرعی افزود: برای حل مشکل ازدواج همه مسئول هستند. از دولت و مجلس تا روحانیت همه باید وظیفه خود را بشناسند و به آن عمل کنند. در خصوص وجوهات هم حضرت آیت الله سیستانی این اجازه را داده‌اند که نیمی از سهم امام و سهم سادات با دقت نظر در شرایطش در جهت امور خیریه ازدواج هزینه شود.

در ابتدای این دیدار محمود گلزاری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گزارشی را از اقدامات صورت گرفته در خصوص حوزه جوان و جشنواره ملی ازدواج و خانواده جوان و تشکیل مجمع ملی خیرین ازدواج ارائه داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها