امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139003
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در شرایطی که روز جمعه شانزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا با رویارویی دو تیم ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در شرایطی که روز جمعه شانزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا با رویارویی دو تیم استرالیا و کویت در ورزشگاه شهر گردشگری ملبورن استرالیا آغاز شد، کارشناسان پیش بینی می کنند برگزاری این مسابقات رشد بیشتر صنعت  گردشگری استرالیا را در پی داشته باشد.
این مسابقات در پنج‌ شهر سیدنی، ملبورن، کانبرا، بریزبین و نیوکاسل استرالیا که تمامی آنها از مقاصد گردشگری این کشور محسوب می شوند، برای حدود سه هفته در جریان بوده که حاصل آن رشد چشمگیر گردشگران استرالیا در هفته های اخیر بویژه از کشورهای ژاپن و کره جنوبی بوده، البته رشد گردشگران از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز قابل توجه بوده است.

پیش ‌بینی می‌شود با برگزاری مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا در استرالیا حدود 300 هزار گردشگر خارجی برای تماشای این مسابقات به  این کشور سفر کنند. در این شرایط دولت استرالیا از گردشگران این کشور خواسته در زمان اقامت خود در استرالیا به قوانین این کشور  احترام بگذارند. دولت استرالیا همچنین به فعالان صنعت گردشگری این کشور شامل هتلداران، مالکان رستورانها، مالکان خطوط هوایی و آژانسهای مسافرتی نسبت به افزایش بهای خدما‌تشان نیز هشدار داده است.

استرالیا که بیشتر گردشگران آن از کشورهای چین، انگلیس، نیوزلند‌، آمریکا‌، مالزی‌، هند و آلمان هستند، سالانه حدود 9 میلیارد دلار از محل  صنعت گردشگری درآمد داشته و حدود نیمی از گردشگران آن از سه کشور چین، انگلیس و نیوزلند‌ هستند، در این شرایط دولت استرالیا از  هدفگذاری برای کسب درآمد 20 میلیارد دلاری از محل صنعت گردشگری در سال 2020 خبر داده است.

صنعت گردشگری یکی از ارکان اقتصاد استرالیا بوده و سه شهر بزرگ کانبرا، سیدنی و ملبورن، سه مقصد اصلی گردشگری این  کشور محسوب می شوند.

از سوی دیگر دولت استرالیا 200 میلیون دلار برای معرفی جاذبه‌ های گردشگری این کشور در دیگر کشورها در سال 2014 اختصاص داده تا استرالیا در سالهای آتی به یکی از پنج مقصد برتر گردشگری جهان تبدیل شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها