امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139010
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان فریدون‌کنار، از صبح امروز آیین نمادین ذرت‌پاشی برای قوهای مهاجر و فریادکش تالاب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان فریدون‌کنار، از صبح امروز آیین نمادین ذرت‌پاشی برای قوهای مهاجر و فریادکش تالاب بین‌ المللی روستای ازباران در فریدون‌کنار آغاز شد و تا بعد از ظهر ادامه یافت.

علیرضا یونسی معاون سیاسی و امنیتی استاندار، شادمان مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، فلاح مسئول سازمان‌های مردم نهاد مازندران، ابراهیمی فرماندار فریدون‌کنار، مسئولان و خبرنگاران در این برنامه در تالاب ازباران فریدون‌کنار حضور داشتند.

بنا بر شنیده‌های قبلی گفته می‌شد تا 50 تن ذرت و گندم در این تالاب پاشیده می‌شود اما حتی 10 تن ذرت هم در این مانور دیده نمی‌شد.

حضور خیره‌کننده سازمان‌های مردم نهاد از غرب تا شرق مازندران و تنها سازمان مردم نهاد خیریه شهرستان فریدون‌کنار نیز در این برنامه ستودنی بود.

بیش از 10 خبرنگار از واحد مرکزی خبر، صدا و سیمای شبکه تبرستان، خبرگزاری‌ها و ... در این ویژه برنامه حاضر بودند و از هر لحظه‌ای برای ضبط تصاویر این آیین و تهیه و مصاحبه از مسئولان حاضر استفاده می‌کردند.

علیرضا یونسی در حاشیه این آیین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شهرستان فریدون‌کنار اظهار کرد: مردم، مسئولان و محیط زیست باید در کنار هم برای حفاظت از پرندگان مهاجر گام بردارند.

معاون استاندار مازندران گفت: دسته‌های قو از فاصله پنج هزار کیلومتری با پروازی سرد و سخت خود را به تالاب فریدون‌کنار رساندند.

وی افزود: به تدریج به تعداد این پرندگان که تجلی قدرت خداوند هستند افزوده می‌شود و لازم است امنیت و تغذیه این پرندگان مهاجر تامین شود.

یونسی بیان داشت: سازمان‌های مردم نهاد با عملکردی تحسین‌برانگیز در منطقه حضور دارند.

وی تصریح کرد: مردم روستای ازباران به صورت خودجوش و رایگان از قوهای مهاجر حمایت و مراقبت می‌کنند.

به گفته یونسی؛ مسئولان شهرستانی و استانی باید بیش از پیش در این راستا فعالیت کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران گفت: حدود 20 تن ذرت برای تغذیه قوهای مهاجر با حمایت ویژه سازمان‌های مردم نهاد تامین شده که به مرور و براساس نیاز در تالاب‌های منطقه پاشیده می‌شود.

انتهای پیام/86022/ح30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها