امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139014
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قطب‌الدین صادقی، عضو گروه داوران نمایش و ‌موسیقی یازدهمین جشنواره ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قطب‌الدین صادقی، عضو گروه داوران نمایش و ‌موسیقی یازدهمین جشنواره کتاب‌ های آموزشی و تربیتی رشد با اشاره به آثار داوری شده در این حوزه،‌ گفت: در این حوزه آثاری انتخاب شدند که موجب رشد و پرورش ذهن بوده و دارای بیشترین تأثیرگذاری باشند؛ ضمن آنکه جنبه‌های کاربردی در آن رعایت شده باشد.

وی با تأکید بر نقش و ضروت هنر در حوزه آموزش و پرورش، اظهار داشت: آموزش و پرورش در کشور شامل دو قسمت است که بخش آموزش آن شامل فرآیند آموزش یک سوبه دروس مختلف مثل ریاضی، فیزیک ، شیمی و غیره است و بخش پرورش آن نیز شامل بخش پرورش تخیل،‌ استعداد، زیباشناسی و توجه به عواطف است.

صادقی با بیان اینکه توجه به این جنبه‌ها از طریق کشف استعدادها صورت می‌گیرد، ادامه داد: این جنبه کمتر در کشور مورد توجه قرارگرفته است در حالی که بخش عمده‌ای از آموزش و پرورش دنیا به امر هنر اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه درسی به نام درس هنر در دروس مدارس تعریف نشده است و یا جدی گرفته نمی‎شود،‌ خاطر نشان کرد: تولید فیلم،‌ برگزاری کنسرت و انیمیشن برای مدارس رها شده است.

عضو گروه داوران نمایش و ‌موسیقی با تأکید بر اینکه هنر موجب بروز ذوق و استعداد کودکان و نوجوانان خواهد شد، یاددآور شد: در بسیاری از کشورها، ادبیات،‌ تاریخ و سایر دروس با استفاده از هنر صورت می‌گیرد.

صادقی به رویکردهای کتب آموزش رسمی در مدارس اشاره کرد و گفت: کتب درسی ما رویکردی نسبت به هنر ندارد و تنها به تعلیمات یکسویه بسنده شده است و ارتباطی با عواطف و تخیلات دانش‌آموزان ندارد و هرگز کشف استعدادها در مدارس اتفاق نمی‎افتد.

وی با انتقاد از اینکه کتاب‌های هنر محدودی برای دانش‌آموزان منتشر شده است،‌ اضافه کرد: کتاب‌های محدودی هم که برای دانش‌آموزان منتشر شده است بیشتر برای هنرستان‌هاست.

صادقی با تأکید بر اینکه جشنواره رشد زمینه‌ای برای جلب توجه مسئولان در این حوزه خواهد بود، اظهار داشت: جشنواره کتاب‌های تربیتی و آموزشی می‌تواند معلمان و افکار عمومی را اقناع کند که کتاب‌های هنری می‌توانند زمینه بروز خلاقیت را در دانش‌آموزان رقم بزند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها