امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139016
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیامک ابوالقاسمی مدیرکل دفتر بودجه آموزش و پرورش در پنجمین جلسه هم‌اندیشی ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیامک ابوالقاسمی مدیرکل دفتر بودجه آموزش و پرورش در پنجمین جلسه هم‌اندیشی معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی استان‌ها در محل باشگاه فرهنگیان با تشریح عملکرد اعتبارات ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه سال 93 و مقایسه عملکرد آن با مدت مشابه سال قبل گفت: مجموع اعتباراتی که تا پایان آذر ماه به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است نسبت به سال قبل 29 درصد افزایش داشته است.

وی، افزایش اعتبار حقوق و مزایا به عنوان شاخص حقوق فرهنگیان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را 22 درصد اعلام کرد و ادامه داد: اعتبار سرانه مدارس در فصل پنجم به عنوان اعتبار شاخص حوزه دانش آموزی 115 درصد افزایش داشته است.

ابوالقاسمی تصریح کرد: هرچند اعتبارات تأمین شده در مقایسه با نیازهای مالی و اعتباری استان ها کافی نیست اما رشد قابل توجه آن نشان دهنده پیگیری مستمر و مؤثر در زمینه تأمین منابع بوده است.

مدیر کل برنامه بودجه آموزش و پرورش در خصوص ارائه عملکرد اعتبارات ابلاغ شده به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها از محل ردیف‌های متمرکز خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تا کنون مبلغ 3 هزار و 865 میلیارد ریال از این محل به استان‌ها ابلاغ شده است.

ابوالقاسمی بیشترین سهم این اعتبارات با رقم یک هزار و 297 میلیارد ریالی را متعلق به اعتبار یارانه شیر مدارس دانست و ادامه داد: اعتبار سرانه مدارس مبلغ 619 میلیارد ریال، اعتبار ردیف کیفیت بخشی به میزان 931 میلیارد ریال و اعتبار تجهیز هنرستان ها نیز به میزان 254 میلیارد ریال بوده است.

این مقام مسئول در بررسی جایگاه اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال 94 تصریح کرد: اعتبارات این سازمان در لایحه بودجه سال 94 در مقایسه با افزایش‌های اعمال شده در بودجه عمومی دولت از رشد بیشتری برخوردار بوده است.

وی با اشاره به افزایش یازده و دو دهم درصدی اعتبارات هزینه‌ای دولت، اعتبار هزینه‌ای آموزش و پرورش را دارای 20/7 درصد افزایش اعلام و در مقابل افزایش 15/8 دهم درصدی اعتبارات تملک دارایی کشور، افزایش اعتبار تملک دارایی وزارت آموزش و پرورش را 25/3 درصد ذکر کرد.

بنا بر اظهارات مدیر کل برنامه بودجه آموزش و پرورش نسبت اعتبارات وزارت آموزش و پرورش به اعتبارات دولت در سه بخش هزینه‌ای، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و درآمدهای اختصاصی از 9/5 درصد به 9/7 درصد افزایش یافته است.

وی، بخش عمده افزایش سهم را مربوط به اعتبارات هزینه ای دانست و یادآور شد: نسبت اعتبارات هزینه‌ای به بودجه هزینه‌ای دولت طی سال 93 از 13/2 درصد به 14/4 درصد ارتقا یافته است.

ابوالقاسمی در ادامه تصریح کرد: در بخش احکام لایحه بودجه نیز احکام اختصاصی تبصره 13 قانون بودجه سال 93 در لایحه بودجه سال 94 تکرار شده است.

مدیر کل برنامه و بودجه آموزش و پرورش در پایان گفت: موضوع اختصاصی شدن درآمدهای استانی علاوه بر تکرار در لایحه بودجه با تغییر مثبتی مواجه بوده است، که مازاد درآمد هر استان از این پس به همان استان اختصاص می‌یابد و این امر نیز  تقویت وصول درآمدهای اختصاصی استان را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها