امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139018
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس مجلس نمایندگان افغانستان پس از دیدار روز گذشته ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس مجلس نمایندگان افغانستان پس از دیدار روز گذشته خود با رئیس جمهور این کشور اعلام کرد: فردا (دوشنبه) اعضای کابینه جدید به مجلس نمایندگان معرفی می‎شود.

این در حالی است که هیئت اداری مجلس نمایندگان افغانستان امروز به خبرنگاران گفت: تاکنون فهرست نامزد وزرا به مجلس نمایندگان ارسال نشده است.

«عرفان الله عرفان»، معاون منشی پارلمان افغانستان گفت: با توجه به سخنان روز گذشته رئیس جمهور و رئیس پارلمان، قرار است فردا وزاری کابینه معرفی شوند اما تاکنون هیچ فهرست رسمی از نامزد وزراء به پارلمان ارسال نشده و اگر تا پایان امروز فهرست نامزد وزراء به پارلمان نرسد به این معنی است که دولت وحدت ملی قادر نیست فردا کابینه را معرفی کند.

«نعمت الله غفاری» عضو دیگر مجلس نمایندگان نیز گفت: از مشکلات درونی دولت همه آگاهی دارند و اگر امروز یا فردا کابینه جدید از طرف رهبران دولت وحدت ملی معرفی شود ما از آن استقبال می‎کنیم.

وی افزود: اگر دولت بتواند فردا بخشی از کابینه جدید را معرفی کند نیز اقدامی موفقیت آمیز خواهد بود.

غفاری خاطرنشان کرد: نظر به وعده‎هایی که قبلاً رئیس جمهور و رئیس اجرایی در خصوص معرفی کابینه داده بودند و به آنها عمل نشد این بار هم اعتمادی وجود ندارد که دولت بتواند فردا کابینه را به مجلس نمایندگان معرفی کند.

براساس قانون اساسی افغانستان، 2 روز پیش از معرفی رسمی نامزد وزراء به مجلس نمایندگان فهرستی نامزد وزراء به پارلمان فرستاده می‎شود که تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.

با این حال مشاور حقوقی رئیس جمهور افغانستان امروز گفت: فردا کابینه دولت وحدت ملی معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها