امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139028
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، نیروهای مسلح انقلابی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، نیروهای مسلح انقلابی فارک طی انتشار بیانیه‌ای از مقر برگزاری مذاکرات صلح در «هاوانا» پایتخت کوبا اعلام کرد که وجود آتش‌بس یک‌جانبه از سوی آن‌ها و ادامه آن به همین ترتیب روند مذاکرات صلح را تهدید می‌کند؛ چراکه نیروهای ما از سوی حملات نظامی ارتش کلمبیا در امان نمی‌باشند.

بر اساس این بیانیه اقدامات خصومت‌آمیز ارتش باعث می‌شود تا در این زمان که همه بر پایان درگیری‌ها تأکید دارند بار دیگر نزاع و دشمنی از سرگرفته شده و افراد بیشتری آسیب ببینند و قربانی آن شوند.

فارک طی این بیانیه در رابطه با مسائل مطرح شده اعلام کرد که از 20 ماه گذشته آتش‌بس یک‌جانبه خود را آغاز کرده ولی در 31 همین ماه شاهد حمله نیروهای گشت ارتش کلمبیا به اتحادیه «تئوفیلو فوررو» در منطقه روستایی «آلخسیراس» بوده است.

ارتش کلمبیا همچنین در اول ژانویه نیز به یکی از اردوگاه‌های نیروهای فارک در منطقه «خاکوبو آرناس» شلیک کرده بود؛ طی این حمله 6 نظامی کشته و یکی از نیروهای فارک مجروح شد.

از روزهای ابتدایی ماه جاری ارتش کلمبیا اقدامات دیگری از جمله این موارد مانند بمب‌گذاری و درگیری که باعث زخمی شدن افراد شده، انجام داده است.

فارک در پایان این بیانیه نیز تأکید کرد که مقابل این حملات ارتش تمامی اقدامات نظامی ما رویکردی دفاعی دارد.

نیروهای فارک در 17 دسامبر گذشته تصمیم خود را برای شروع یک آتش‌بس یک‌جانبه اعلام کردند که از 20 این ماه، آن را به مرحله عمل رساندند.

فارک پس از این اقدام طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ما آتش‌بس را اعلام کردیم تا به وسیله آن به همه بگوییم هیچ راهی بهتر از برقراری آتش‌بس دوجانبه برای پایان دادن به همه درگیری‌ها نیست؛ به اعتقاد فارک آتش‌بس راه اتمام درگیری‌های مسلحانه است.

دولت کلمبیا و «فارک» مذاکرات خود را از 19 نوامبر 2012 (29 آبان 91) با هدف برقراری صلح و پایان دادن به درگیری موجود در این کشور که بیش از نیم قرن به طول انجامیده آغاز کرده‌اند؛ این درگیری‌ها تاکنون220 هزار نفر کشته و 6 میلیون و 800 هزار نفر آواره بر جای گذاشته است.

تاکنون، مذاکرات مذکور موجب توافق روی 3 مسئله از 6 موضوعی که در دستور کار قرار داشت شده است، از جمله اصلاحات روستایی در می 2013 (اردیبهشت 92)،  مشارکت سیاسی در نوامبر 2013 (آبان 92)  و مواد مخدر در می 2014 (اردیبهشت 93).

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها