امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139029
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولادیمیر آندرس گونزالس» سفیر کوبا در تهران امروز (یکشنبه) در ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولادیمیر آندرس گونزالس» سفیر کوبا در تهران امروز (یکشنبه) در مراسم سی و پنجمین سالگرد برقراری مجدد روابط دیپلماتیک کوبا و ایران در کتابخانه مجلس شورای اسلامی گفت: تجاوز به خلیج خوک‌ها در آوریل 1961 به اولین شکست امپریالیسم آمریکا در نیمکره غربی منجر شد.

گونزالس تصریح کرد: در 17 دسامبر 2014 سه شهروند کوبایی که در زندان‌های آمریکا به ناحق زندانی بودند آزاد شدند و از همین رو مجددا روابط بین کوبا و آمریکا برقرار شد.

سفیر کوبا در تهران با اشاره به برقراری مجدد روابط بین کوبا و ‌آمریکا و واکنش رائول کاسترو رئیس جمهور این کشور نسبت به این امر گفت: همانطور که رئیس‌ جمهورمان اعلام کرده برقراری مجدد روابط کوبا و آمریکا به آن معنی نیست که همه چیز و همه اختلافات حل و فصل شده، زیرا محاصره اقتصادی و تحریم‌ها همچنان باقی است.

گونزالس با اشاره به همکاری ایران و کوبا در بخش‌های مختلف تاکید کرد: روح همکاری بین تهران و هاوانا وجود داشته که در همین راستا انتقال فناوری پزشکی در زمینه تحقیقات، تهیه و تولید واکسن در انستیتو پاستور در دهه 90 میلادی و همچنین همکاری در زمینه قند و شکر و ورزش بخش‌هایی از همکاری‌های مشترک بین تهران و هاوانا است.

سفیر کوبا در تهران در پایان خاطرنشان کرد: انقلاب کوبا در پنجاه و ششمین سالگرد خود و انقلاب ایران در سی و پنجمین سالگردش نقطه عطفی در جهان هستند.

در حاشیه سی و پنجمین سالگرد برقراری مجدد روابط دیپلماتیک ایران و کوبا نمایشگاه عکسی به مدت 10 روز با عنوان دو انقلاب بالنده در تحریم در محل کتابخانه مجلس شورای اسلامی برپاست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها