امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139033
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعدادی از فعالان صلح و مخالفان شکنجه مظنونان در زندانهای سیا،‌ در مقابل ملک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعدادی از فعالان صلح و مخالفان شکنجه مظنونان در زندانهای سیا،‌ در مقابل ملک « دیک چنی» در ویرجنیا تظاهرات کردند اما با حضور پلیس و حمله آنها روبرو شدند.

تعدادی از فعالان صلح و مخالفان شکنجه در آمریکا برای نشان دادن اعتراض خود در نزدیکی ملک متعلق به «دیک چنی» معاون اول سابق رئیس‌جمهور آمریکا تظاهرات کردند که این تظاهرات با سرکوب پلیس مواجه شد.

«سی‌ان‌ان» امروز گزارش داد: «دو فعال صلح در ویرجنیا به اتهام ورود غیرقانونی و تجاوز به مالکیت «دیک چنی» بازداشت شدند. به گفته پلیس آمریکا ماموران پلیس از این افراد خواست منطقه را ترک کنند و یا با اتهامات ورود قانونی به ملک دیگران مواجه شوند».

به گفته سی‌ان‌ان، «مدیا بنجامین» عضو موسسه فعال صلح «کد پینک» با تاکید بر مسالمت آمیز بودن تظاهراتشان به سی‌ان‌ان گفت: «نیروهای پلیس در ابتدا از ما خواستند به خیابات منتقل شویم و ما چنین کردیم اما آنها 2 نفر از ما را بازداشت کردند».

تظاهرات در برابر ملک متعلق به دیک چنی معاون اول جرج بوش در حالی انجام شد که وی به دنبال انتشار اسناد جدید از گزارش محرمانه سنا درباره شکنجه در زندانهای سیا، به شدت از این اقدام انتقاد کرده بود.

چنی که حامی سرسخت سرکوبها در زندانهای گوانتانامو و دیگر زندانها بوده است، با حمایت از روشهای شکنجه در زندانهای سیا گفته بود که این اقدامات برای تامین امنیت مردم آمریکا لازم بوده و سبب امنیت بیشتر مردم شد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها