امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139038
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالرضا مصری عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه پارلمانی ایران و ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالرضا مصری عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه پارلمانی ایران و کوبا امروز (یکشنبه) در سی و پنجمین سالگرد برقراری مجدد روابط کوبا و ایران در کتابخانه مجلس گفت: نمایشگاه عکس دو انقلاب بالنده در تحریم که در حاشیه مراسم سی و پنجمین سالگرد برقراری مجدد روابط بین ایران و کوبا برقرار است فرصت‌هایی را برای تفکر در مقابل چشم ما قرار می‌دهد زیرا دو انقلاب ایران و کوبا با اشتراکات زیاد و با فاصله 20 سال از هم در دو منطقه دور از هم به وقوع پیوسته است.

وی افزود: 20 سال فاصله زمانی و بیش از 14 هزار کیلومتر فاصله بین ایران و کوبا وجود دارد، اما هر دو کشور نقاط مشترک و قوی دارند.

مصری تصریح کرد: انقلاب‌های ایران و کوبا فرصت‌ها و چالش‌هایی را برای هر دو کشور ایجاد کرده است و اگر نقاط قوت و فرصت‌های آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم، توانایی این دو انقلاب در دنیا بیش از پیش مشخص می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در داخل کشورهایی که انقلاب صورت گرفته مانند ایران و کوبا فرصت‌ها برای مردم ملموس و قابل اندازه‌گیری است، اما چالش‌های موجود با قدرت رسانه‌ای استکبار که خارج از محدوده این کشورهاست با هزاران برابر بزرگنمایی به دنیا عرضه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب‌هایی پایدار هستند که فرصت‌های خود را شناسایی و نقاط ضعف خود را برطرف کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کوبا گفت: با اینکه بیش از 40 سال از انقلاب کوبا گذشته بود، اما قضایای رخ داده در ونزوئلا و دیگر کشورهای آمریکای لاتین نشان داد که انقلاب کوبا همچنان زنده است.

وی افزود: سی و پنج سال از انقلاب ایران گذشته ولی به وضوح اثرات آن را در منطقه با عنوان بیداری اسلامی مشاهده می‌کنیم.

مصری تصریح کرد: اگر تنها دستاورد انقلاب‌های جهان خودباوری باشد مابقی امور کفایت می‌کند زیرا استثمار، کشورهای مستعمره را به خودباختگی روانی سوق داده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه که انقلاب به مردمش هدیه می‌کند روح خودباوری است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کوبا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با پیشرفت‌های فراوان خود در سلول‌های بنیادی، غنی‌سازی اورانیوم، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی و امور دفاعی به قدرتی رسیده که منجر به دلهره علمی در دل استکبار جهانی شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان با توجه به پیشرفت‌های ایران در امر پزشکی، گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه در بخش پزشکی در رتبه اول و در دنیا در جایگاه هفدهم قرار دارد و این نشان می‌دهد که انقلاب ما باعث بروز پیشرفت‌های شگرفی شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها