امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139050
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از نشریه آتلانتیک، چند روز پس از حملات سریالی آخر هفته پاریس که به کشته شدن ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از نشریه آتلانتیک، چند روز پس از حملات سریالی آخر هفته پاریس که به کشته شدن 17 شهروند فرانسوی منجر شد، «مانوئل والس» نخست‌وزیر فرانسه گفت که اگر یهودیان به خاطر این حمله، پاریس را ترک کنند، جمهوری فرانسه شکست خورده است.

در آخرین مورد از حملات آخر هفته، یک جوان مسلح به داخل فروشگاه حلال‌فروشی یهودیان در جنوب شرق پاریس رفت و از پلیس خواست به دوستانش که در سوی دیگر پاریس، یک نفر را به گروگان گرفته بودند، حمله نکند؛ نیروهای ویژه پلیس اما به وی و دوستانش حمله کردند و 4 نفر از مشتریان به گروگان گرفته شده مغازه که یهودی بودند، کشته شدند.

دیروز بنیامین نتانیاهو گفته بود که اراضی اشغالی، جای امنی برای یهودیان فرانسه و از آنها خواسته بود، به فلسطین مهاجرت کنند.

امروز «والس» در گفت وگو با خبرنگاران، به صورت ضمنی به این سخنان نتانیاهو پاسخ داد و گفت: «اگر 100 هزار فرانسوی اسپانیایی‌تبار از فرانسه بروند، من نمی‌گویم که فرانسه دیگر فرانسه نیست، ولی اگر 100 هزار یهودی از اینجا بروند، فرانسه دیگر فرانسه نخواهد بود.»

وی حملات اخیر را که با حمله به دفتر نشریه شارلی ابدو آغاز شد و در آن 12 فرانسوی غیریهودی، از جمله یک پلیس مسلمان کشته شدند را به یهودی‌ستیزی ارتباط داد و گفت: «منشأ یهودی ستیز قدیمی، تفکرات دست راستی افراطی بود اما یهودی‌ستیزی جدید، از جانب مهاجرانی است که از خاورمیانه و شمال آفریقا آمده‌اند و عصبانیت خود از (وقایع) غزه را، به صورتی خطرناک بروز می‌دهند.»

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه در اولین سخنرانی پس از حمله به دفتر نشریه «شارلی ابدو»، خواستار حفط وحدت و انسجام میان مردم کشورش شد.

آمار غیررسمی نشان می‌دهد که بین 4 تا 5 میلیون مسلمان در فرانسه زندگی می‌کنند؛ بسیاری از این قشر، مسلمانان الجزایری‌تبار هستند که کشورشان از راه آب، فاصله زیادی با سواحل جنوبی فرانسه ندارد و سال‌ها پیش، یکی از مستعمرات فرانسه بوده است.

الجزایری‌ها که نژادی عربی-آفریقایی دارند، از لحاظ ظاهری تفاوت چشمگیری با اقدام فرانسوی«نورمن-گل» دارند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها