امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139079
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست سرداوران جشنواره ادبی حبیب با دبیر این جایزه مردمی، این خبر را در پی داشت که نامزدهای جشنواره حبیب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست سرداوران جشنواره ادبی حبیب با دبیر این جایزه مردمی، این خبر را در پی داشت که نامزدهای جشنواره حبیب غنی پور در هفته آینده معرفی می شوند.

محمد ناصری دبیر جشنواره شهید غنی پور ضمن بیان این خبر گفت: طی جلسه ای که با آقایان ناصر نادری، حبیب یوسف زاده، علی اصغر جعفریان و ابراهیم زاهدی مطلق سرداوران چهار بخش داوری های جشنواره داشتیم، هر یک از سرداوران اعلام کردند کار داوری های خود را به آخرین مرحله رسانده اند.

ناصری تاکید کرد: دبیرخانه جشنواره هم مثل سایر اهالی ادبیات منتظر است تا حاصل کار نویسندگان کشور را در سال 92  و داوری های این آثار را در سال 93 ببیند.

به گفته محمد ناصری به طور میانگین در هر بخش از داوری ها، بیش از 120 اثر از نظر داوران گذشته است که شایستگی بیش از 20 اثر در هر بخش تا مرحله نهایی بوده است.

دبیر جشنواره به نقل از سرداوران هر بخش افزود: مرحله نهایی بخش های مختلف داوری ها، متفاوت است که این هم به تعداد آثار قابل راه یابی تا مرحله نهایی است.

ناصری در پاسخ به سوالی در باره داوری های بخش آزاد که گفته می شود حتی نامزدهای خود را نیز شناخته است، با تاکید بر این که امسال در بخش رمان آزاد آثار خیلی خوبی داشته ایم گفت: البته در این بخش کار کمی مشکل است؛ زیرا برخی از آثار متاسفانه در شناسنامه خود چاپ اول سال 92 را داشته اند که با بررسی هایی متوجه شدیم تعدادی از آنها درسال های قبل چاپ شده بودند! که در این باره باید گفت ناشران کمی غیرحرفه ای رفتار کرده و سابقه چاپ کتاب را ننوشته اند.

او همچنین گفت: در بخش کودک هم با مشکلی روبه رو هستیم که برخی آثار راه یافته به مرحله نهایی مجموعه هایی است که در آنها بعضی از داوران ما هم اثر دارند. در این جا بین این که داوران ما بمانند یا اثر را از دور داوری ها حذف کنیم مشغول رایزنی و مشورت هستیم.

وی به داوری های بخش دفاع مقدس و انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: گاهی آثاری در بخش رمان آزاد داوری و مطالعه شده است که بعدا متوجه شده ایم کار مربوط به بخش ادبیات انقلاب بوده و مجددا داوران این بخش باید این کتاب ها را می خوانده اند، که این کمی کار را به تاخیر انداخته است.

محمد ناصر دبیر جشنواره ادبی حبیب در پایان تاکید کرد از امروز سرداوران ما می توانند اخبار حوزه خود را با خبرنگاران مطرح و به سوال های آنان پاسخ دهند؛ بنا براین پاسخ های جزیی و تخصصی تر را خبرنگاران می توانند از سرداوران هر بخش بگیرند.

گفتنی است در جایزه شهید غنی پور ناصر نادری سرداور بخش کودک، حبیب یوسف زاده سرداور بخش نوجوان، احمد دهقان سرداور بخش رمان دفاع مقدس و ادبیان انقلاب و ابراهیم زاهدی مطلق سرداور بخش رمان آزاد است.

این جشنواره هر ساله در نیمه اول اسفند ماه (در یک روز دوشنبه) که مصادف با سالروز شهادت شهید حبیب غنی پور است، در محل مسجد جوادالائمه علیه السلام برگزار می شود و برندگان جوایز خود را از دست پدران شهدا می گیرند. گفته می شود امسال هم 11 یازده اسفند روز برگزاری جشنواره باشد.

روز دوشنبه از سال های قبل برای شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه علیه السلام روز برگزاری جلسات قصه نویسی و قصه خوانی بوده است که زنده یاد امیرحسین فردی آن را بنا کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها