امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139080
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، کمتر از 20 روز تا افتتاح چهل‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره باقی مانده است و در این راستا عادل ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، کمتر از 20 روز تا افتتاح چهل‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره باقی مانده است و در این راستا عادل المصری، معاون اتحادیه ناشران مصری به پایگاه الوفد، گفت: زمین نمایشگاه امسال اصلا مجهز نیست چه اینکه در سال 2012 محلی برای نمایشگاه وجود داشت اما آن را برای ایجاد سازه‌های جدیدی خراب کردند که امروز به صحرایی خالی تبدیل شده و ما را مجبور کرده برای برگزاری نمایشگاه سال جاری چادر بزنیم.

وی با بیان اینکه مصر قصد ایجاد نهضت فرهنگی در کشور داشته اما اتفاقی نیافتاده است، گفت: دولت هیچ حمایتی از ناشران مصری نمی‌کند، حمایت که حتما نباید اعطای بودجه و اهدای کمک مالی باشد؛ دولت باید در هر محله‌ای کتابخانه‌ای بزند اما متاسفانه وزارت آموزش و پرورش با وجود اینکه 25 هزار کتابخانه دارد اما هیچ کتاب جدیدی به این کتابخانه‌ها افزوده نشده است و وزارت جوانان و ورزش مصر نیز بودجه کتابخانه‌ها را صرف جای دیگر می‌کند.

المصری خواستار همکاری با کشورهای عربی شد و نهضت فرهنگی در مصر را نیازمند گشایش در بازار چاپ و نشر مصر و ایجاد کتابخانه‌های عمومی دانست.

بنابر این گزارش، معاون اتحادیه ناشران مصری در ادامه مدعی شد هیچ رمان و کتابی از حضور در نمایشگاه کتاب قاهره منع نشده‌اند و گفت: نمایشگاه قاهره دارای قواعد خاص خودش است که همه می‌توانند به راحتی به آن ملتزم باشند و هرکه به شروط نمایشگاه پایبند باشد پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه یکی تنها اثری که مانع از حضور آن شدیم به علت بسته شدن ناشر بوده، افزود: ما معتقد به ممانعت از حضور کتاب‌ها در نمایشگاه قاهره نیستیم چراکه کتاب‌ها در اینترنت موجود است و به راحتی می‌توانند آن را دریافت کنند.

المصری ادامه داد: معتقدیم اندیشه را باید با اندیشه پاسخ داد؛ چه اینکه الازهر باید به کتاب‌هایی که افراطی‌گری را تبلیغ می‌کنند پاسخ دهد.

معاون اتحادیه ناشران مصری از تلاش برای ایجاد نمایشگاه‌های کتاب دیگر در مصر خبر داد و درباره تخمین‌ها درباره استقبال از دوره چهل‌وششم نمایشگاه کتاب قاهره گفت: امسال وضعیت امنیتی بهتری داریم چه اینکه در سال‌های 2011 و 2012 استقبال به حدنصاب مطلوبی نرسید اما در سال 2013 وضعیت بهتر شد و معتقدم نمایشگاه آتی بهتر از قبل خواهد بود.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار