امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139084
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیاست‌های جمعیتی در ایران دارای فراز و فرودهای فراوانی بوده اند؛ زمانی در ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیاست‌های جمعیتی در ایران دارای فراز و فرودهای فراوانی بوده اند؛ زمانی در سده& zwnj;های گذشته، با توجه به غلبه زندگی روستایی در ایران، فرهنگ فرزندآوری رونق داشت زیرا خانواده هایی با فرزندان بیشتر، نیروی کار افزون تری هم در اختیار داشتند.

بعدها با گسترش شهرنشینی و امکانات زندگی، تعداد فرزندان خانواده ها کاهش یافت ولی هنوز هر زن و مرد ایرانی حداقل چهار یا پنج فرزند داشتند اما در دهه دوم بعد از انقلاب، شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» آنچنان در تبلیغات تجاری، فرهنگی، بهداشتی و حتی در کتاب های درسی ترویج شد که در سال های اخیر، بحران کاهش جمعیت گریبان کشورمان را گرفته است.

مستند «خزان شکوفه ها» سعی دارد با دستمایه قرار دادن این موضوع، به بررسی روند کاهش جمعیت در ایران و کاهش نیروی کارآمد و ظرفیت نیروی انسانی برای ایران بپردازد.

در این مستند طی مصاحبه هایی با کارشناسان عرصه جمعیت شناسی، معایب کم شدن جمعیت، ازدواج دیر هنگام، تک فرزندی و... مورد بررسی قرار می‌گیرند.

محمد مهدی مطهر تهیه کننده این اثر است و روح الله رفیعی نیز کارگردانی کار را بر عهده داشته است.

دوشنبه 22 دی ساعت 17 زمانی است که برای پخش «خزان شکوفه‌ها» از شبکه افق سیما در نظر گرفته شده است.

همچنین تکرار این مستند روز بعد ساعت 13 خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها