امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139087
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
 به گزارش خبرنگار آیین واندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «اسلام و مناقشه؛ سیاست‌های آزادی بیان در جامعه معاصر : Islam ...

 به گزارش خبرنگار آیین واندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «اسلام و مناقشه؛ سیاست‌های آزادی بیان در جامعه معاصر : Islam and Controversy& raquo; کمتر از یک ماه است که به قلم «آنشومان ا.موندال» و از سوی انتشارات مک میلان منتشر شده است.

از جمله سوالاتی که در این کتاب مطرح و پاسخ گفته شده شامل: آیا سلمان رشدی برای نگارش کتاب آیات شیطانی حق داشت؟، آیا معترضان به این کتاب حق اعتراض داشتند؟،‌کاریکاتورهای دانمارکی چطور؟، آیا چنین اعتراضاتی درباره توهین به مقدسات با آزادی بیان مغایر نیست و در نهایت اینکه چه اتفاقی می‌افتد زمانی که مردم اینگونه مورد اهانت قرار می‌گیرند.

برای نگارش این اثر از مطالعات موردی از تعدادی مسلمانان درباره مناقشات آزادی بیان در متون معروفی همچون «آیات شیطانی» سلمان رشدی، «جواهر مدینه» نوشته شری جونز نویسنده آمریکایی و کارتون‌ها و فیلم‌هایی درباره حضرت محمد (ص) استفاده شده  است.

براساس این گزارش، برخی سوالات اخلاقی که در این اثر مورد بررسی قرار گرفته، سؤالات مناقشه‌‌برانگیزی است که اغلب در همین زمان صورت گرفته، نظیر اینکه آیا نویسندگان و هنرمندان حق دارند که به چنین اهانت‌هایی پاسخ گفته و یا اینکه آنهایی که به چنین اهانت‌هایی اعتراض می‌کنند، حق چنین اعتراضاتی را دارند یا خیر.

کتاب «اسلام و مناقشه» در 264 صفحه از سوی انتشارات پالگریو مک میلان نوآمبر 2014 منتشر شده که مراسم رونمایی از این اثر دوشنبه 22 دی با حضور پروفسور طارق مودود (Tariq Modood) استاد جامعه شناسی و سیاست در دانشگاه بریستول و پروفسور ویل سلف (Will Self) استاد اندیشه‌های معاصر در دانشگاه برونل لندن (Brunel University London) و آنشومان اموندال، نویسنده کتاب در دانشگاه لندن برگزار می‌شود. چند دانشگاه دیگر چون برونل و سواز نیز در این مراسم همکاری کرده‌اند. هم اکنون تمام بلیط‌ها برای حضور مخاطبان دراین مراسم به اتمام رسیده است.

 همچنین انتشارات مک میلان زمان برپایی همایش تخفیف ویژه 50 درصدی برای تقاضا کنندگان خریدار این کتاب نیز در نظر گرفته است.

انتهای پیام/ک

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها