امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13909
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۱۴
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، جدیدترین تحولات میدانی سوریه از پیشروی ارتش این کشور در سه محور در ریف دمشق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، جدیدترین تحولات میدانی سوریه از پیشروی ارتش این کشور در سه محور در ریف دمشق در جنوب سوریه خبر می‌دهد. این درحالی است که همزمان با آن نیروهای ارتش سوریه در مناطق مختلف این استان با افراد مسلح درگیر شدند.

همچنین گزارش شده منطقه «الوعر» حمص شاهد درگیری‌های شدید بین ارتش سوریه با عناصر مسلح بود و از شمال غربی سوریه در ریف ادلب گزارش شده که این منطقه شاهد درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های تروریستی در روستاهای مرزی سوریه و ترکیه بود.

  ***آنچه در زیر می‌آید، جدیدترین تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌ها است***

دمشق و ریف آن: پیشروی ارتش سوریه در سه محور در ریف دمشق

یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در منطقه بوستان‌های «الحافظ» در «برزه» درگیر شدند و همزمان با یگان توپخانه ارتش سوریه جنوب شرقی بیمارستان «تشرین» را هدف قرار داد و یک انبار ذخیره تسلیحات نظامی افراد مسلح را منهدم کرد.

همچنین منطقه «البعله» در «قابون» در ریف دمشق شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود که در نتیجه آن بیش از 20 فرد مسلح کشته و زخمی شدند.

در «حرستا» نیز ارتش سوریه دو خودرو مجهز به تیربار سنگین را هدف قرار داد و 6 فرد مسلح را به قتل رساند. این درحالی است که مزارع حرستا و منطقه «الکوع» میان حرستا و دوما شاهد درگیری ارتش سوریه با افراد مسلح بود.

از سوی دیگر هدف قرار دادن یک مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه «البلدیه» در دوما بیش از 30 فرد مسلح کشته شدند. این درحالی است که ارتش سوریه به پیشروی خود در محور غرب ریف دمشق در روستاها و شهرک‌های «غوطة شرقیة» و محور «الزیدانی» - «القلمون» و محور شمال ریف دمشق ادامه می‌دهد.

حمص: الوعر کانون درگیری‌های حمص

اما از استان حمص در مرکز سوریه گزارش شده که ارتش سوریه به شدت با افراد مسلح در منطقه «الوعر» حمص درگیر است که در نتیجه آن ده‌ها فرد مسلح کشته شدند، این درحالی است که این منطقه شاهد انتشار گسترده تک تیراندازان روی بام‌هاست.

همچنین مناطق قدیمی حمص و به ویژه مناطق القرابیص، الخالدیه، باب هود و مزارع تدمر شاهد درگیری شدید ارتش سوریه با گروه‌های مسلح بود.

إدلب: درگیری مسلحانه گروه‌های تروریستی با یکدیگر

«ریف حارم» در استان ادلب که در نزدیکی مرزهای ترکیه قرار دارد، روز گذشته شاهد درگیری‌های شدید شماری از گروه‌های مسلح با یکدیگر به دلایل نامعلوم بود که در جریان آن دو طرف علیه یکدیگر از سلاح‌های سنگین استفاده کردند و شماری از عناصر طرف‌های درگیر کشته و زخمی شدند.

همچنین ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح در شهر «معرة النعمان» را هدف قرار و چندین فرد مسلح را کشته و زخمی کردند.

دیر الزور و رقه: انهدام مراکز تجمع افراد مسلح

یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در شمال شهر رقه در شمال مرکزی سوریه را هدف قرار داده و 13 فرد مسلح را به قتل رسانده و دو دستگاه خودرو به همراه افراد مسلح داخل آن را منهدم کردند.

همچنین ارتش سوریه با افراد مسلح در مناطق الجبیله، الرشدیه و العرفی در دیر الزور در شرق سوریه را هدف قرار دادند و ده‌ها فرد مسلح را کشتند که در میان آنها «محمد عبد الرحمن فیاض» از تروریست‌های معروف منطقه شناسایی شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها