امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139093
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،مسعود دلخواه، یکی از اعضای هیئت انتخاب آثار بخش تازه‌های تئاتر ایران، با اشاره به رویکردها و

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،مسعود دلخواه، یکی از اعضای هیئت انتخاب آثار بخش تازه‌های تئاتر ایران، با اشاره به رویکردها و معیارهای انتخاب آثار در این بخش گفت: «همراه با دکتر قطب‌الدین صادقی و دکتر اسماعیل شفیعی، آثار برگزیده این بخش را انتخاب کردیم. در این راستا طبق توافق نظر با این دوستان، کیفیت هنری آثار را مورد توجه خاص قرار دادیم. متن‌ها از قبل تصویب شده بودند؛ بنابراین بر نوآوری، خلاقیت کارگردان، بازی‌، فضاسازی و طراحی تاکید کردیم. فارغ از محتوا به این مسئله توجه داشتیم که تئاتر می‌بینیم. پس سلایق شخصی‌مان را کنار گذاشتیم و تلاش کردیم جوهره هنری نمایش‌ها چه رئالیستی، تجربی و غیر رئالیستی را کشف کنیم.»
او درمورد کیفیت آثار برگزیده توضیح داد: «نزدیک به 40 اثر را بازبینی کردیم که از میان آنها 12 نمایش انتخاب شدند. خوشبختانه فارغ از تعدادی از کارها، آثار انتخاب شده برای این بخش، نمایش‌های خوبی هستند. اغلب آنها دارای محتوا و شیوه رئالیستی‌اند، البته چند کار تجربی هم با شیوه‌های هنری‌ متفاوت برگزیده شدند. شخصاً از نمایش‌های این بخش رضایت دارم. ما توانستیم آن آثاری را که مد نظرمان بود، پیدا کنیم.»

این کارگردان در باره کارهای ارائه شده از شهرستان‌ها در این بخش گفت: «به صورت دقیق نمی‌توانم در مورد تعداد اندک نمایش‌های شهرستانی ارائه شده در این بخش نظر دهم. چند فیلم از هنرمندان سایر استان‌ها به دست‌مان رسید که آنها را نگاه کردیم. در نمایشی که از شهر تبریز به صورت مشروط برگزیده شد، تنها چند نکته وجود داشت که گروه با رعایت آنها می‌تواند اجرا کند.»

مسعود دلخواه افزود: «بازبینی فیلم نمایش‌ها به ضرر گروه‌هاست. اگرچه ما هیچ گاه عنوان تهران و شهرستان را در داوری‌مان مدنظر قرار ندادیم، اما طبیعتاً بازبینی زنده تاثیرگذاری متفاوتی خواهد داشت. از سوی دیگر آمدن گروه‌های شهرستانی به تهران برای بازبینی به بودجه نیاز دارد که این خود مشکلی بزرگ است.»

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از اول تا دوازدهم بهمن‌ماه به دبیری اردشیر صالح‌پور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها