امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139106
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۸
تعداد بازدید: 82
حسین میرزائیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نطنز اظهار کرد: استانی شدن انتخابات مجلس دارای محاسن و معایبی است اما معایب آن چند برابر ...

حسین میرزائیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نطنز اظهار کرد: استانی شدن انتخابات مجلس دارای محاسن و معایبی است اما معایب آن چند برابر محاسن آن است که اگر اجرایی شود مطمئنا به ضرر شهرستان‌های کوچک می& zwnj;شود.

وی افزود: یکی از معایب استانی شدن انتخابات عدم دسترسی مردم شهرها و روستاها به نمایندگان است و عملا هیچ‌کس نمی‌تواند به نماینده خود دسترسی داشته باشد اما اگر نماینده از شهرستان محل سکونت انتخاب شود قطعا برای سرکشی هر از چند گاهی به منطقه خواهد آمد.

عضو شورای اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: عیب دیگر این طرح عدم نظارت بر طرح‌های عمرانی شهرستان‌های کوچک و عدم اختصاص بودجه برای طرح‌های عمرانی در دست احداث یا جدید است چرا که نماینده استانی مجلس با دغدغه‌های استانی و کلان روبه‌روست و فرصت فکر کردن به این مسائل جزئی را نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در صورت استانی شدن انتخابات، هزینه‌های میلیاردی و گزافی برای تبلیغات خواهد شد و عملا عرصه برای حضور قشر محروم و متعهد بدون تمکن مالی در انتخابات فراهم نمی‌شود.

میرزائیان اضافه کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس با درایت لازم با این طرح مخالفت کرده تا خیال شهرستان‌های کوچک از بابت اجرای عدالت راحت شود و آنها بدون دغدغه و با شکوه خاص و استقبال بالا، مشارکت خود را در انتخابات آینده به منصه ظهور برسانند.

انتهای پیام/63025/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار