امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139114
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 19
‌عبدالکریم رزازان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره تأمین تجهیزات برای بنادر تجاری کشور، اظهار داشت: ...

‌عبدالکریم رزازان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره تأمین تجهیزات برای بنادر تجاری کشور، اظهار داشت: در فاز دوم بندر شهید رجایی اقدامات اساسی انجام شده است تا بتوانیم از محل منابع غیر سازمانی، این پروژه تکمیل شود.
وی ادامه داد: فرآیند کار در این پروژه اجرایی شده است تا بزودی بتوان از خطوط اعتباری موجود استفاده کرد و پروژه را به اتمام رساند.

مدیر‌کل تأمین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر بیان کرد: 207 میلیون دلار برای تهیه تجهیزات بندر شهید رجایی و 50 میلیون یورو برای تأمین تجهیزات بندر چابهار لازم است که از محل فاینانس تأمین می‌شود.

رزازان در مورد یال شرقی بندر شهید رجایی بیان کرد: این پروژه از نظر سازه زیربنایی به اتمام رسیده است و منتظر تأمین تجهیزات هستیم تا با وارد شدن آنها عملاٌ در بخش کانتینری به ظرفیت 6 میلیون TEU‌دست یابیم، در این باره تجهیزات بندری نسل ششم باید وارد شوند که بسیار پیشرفته و کامل هستند.

وی اظهار داشت: در فاز 3 بندر شهید رجایی سرمایه‌گذاران استقبال کردند که برنامه داریم در آینده نزدیک فراخوان جذب فاینانس خارجی آن را اعلام و اسناد و مدارک آن را به زودی تهیه کنیم.

تأمین تجهیزات بنادر شمالی از محل منابع داخلی سازمان بنادر

مدیر‌کل تأمین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر درباره تأمین تجهیزات در بنادر شمالی کشور اظهار داشت: در بنادر انزلی، امیرآباد و بندر نوشهر از منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی برای تأمین تجهیزات سرمایه‌گذاری شده است که امیدواریم تا سال آینده نیاز تجهیزاتی این بنادر ‌تأمین شود.

اختصاص 100 میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات بنادر شمالی

رزازان افزود: البته در کنار این موارد پورت‌اپراتورهای بنادر نیز خود سرمایه‌گذاری کرده و به عنوان فعالان ترمینال از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی تأمین تجهیزات را انجام داده‌اند، این تسهیلات توسط سازمان بنادر ارائه می‌شود و تاکنون به نتیجه مطلوبی رسیده است.

مدیر‌کل تأمین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر گفت: تعدادی از این تجهیزات تا اواخر سال آینده وارد می‌شود و تعدادی دیگر نیز تا 6 ماهه ابتدای سال 94 وارد بنادر شمالی کشور می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

رزازان اظهار داشت: رقمی که برای تأمین تجهیزات بنادر شمالی کشور اختصاص داده‌ایم حدود 100 میلیارد تومان از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها