امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139140
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 68
محمدرضا ساروخانی مدیرعامل بانک ملت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به 3 طرحی که از سوی صندوق توسعه ...

محمدرضا ساروخانی مدیرعامل بانک ملت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به 3 طرحی که از سوی صندوق توسعه ملی به عنوان بانک عامل معرفی شده است ،گفت: در مجموعه صنعت نفت 3 قرارداد داریم که در واقع 2 قرارداد با نفت و یک قرارداد با شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس است.

وی ادامه داد: یکی از قراردادها طرح توسعه فازهای 20 تا 24 پارس جنوبی است که مبلغ آن 5 میلیارد دلار است و از طرف صندوق توسعه ملی به عنوان بانک عامل انتخاب شدیم.

ساروخانی خاطرنشان کرد: تا کنون 50 درصد از این مبلغ جذب شده و به تدریج از محل صورت وضعیت هایی که شرکت ملی نفت تایید می کند مابقی این وجوه را در وجه پیمانکاران پرداخت می کنیم.

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به فاز 13 پارس جنوبی تصریح کرد: قرار داد دیگر توسعه فاز 13 پارس جنوبی است که بودجه مورد نیاز برای توسعه این فاز 2 میلیارد دلار است، قراردادهای پرداخت و بررسی صورت وضعیت آن در ماه جاری به اتمام رسیده و امیدواریم در هفته آینده کار پرداخت شروع شود.

وی با اشاره به پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار داشت: شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس که پالایشگاه میعانات گازی است یکی از پالایشگاه های مهم کشور است که علاوه بر خودکفایی در تولید بنزین یورو4 قدرت ایران را در صادرات فرآورده های نفتی افزایش می دهد.

ساروخانی ادامه داد: تا کنون از محل صندوق انرژی (بانک ملت) 600 میلیون یورو برای این پروژه پرداخت کردیم و 884 میلیون یورو نیز از صندوق توسعه ملی عاملیت گرفتیم و چون این واحد پالایشی تغییر مالکیت داده شده است منتظر تکمیل مراحل انتقال هستیم تا پس از بررسی صورت وضعیت ها پرداخت ما برای این طرح نیز آغاز شود.

مدیرعامل بانک ملت در ادامه با اشاره به چند طرح پتروشیمی خاطرنشان کرد: در صنعت پتروشیمی نیز عاملیت صندوق توسعه ملی را در پتروشیمی گلستان برعهده داریم که در واقع عاملیت اصلی برعهده بانک ملی است و بانک ملت عضو سندیکای تامین مالی است.

وی ادامه داد: طرح دیگر پتروشیمی دماوند است که به طور مستقیم با مسئولان پتروشیمی دماوند توافق کردیم عاملیت آنها را نیز برعهده بگیریم، البته منابع این پتروشیمی از محل فاینانس چین تامین می شود.

ساروخانی تصریح کرد: طرح دیگر پتروشیمی هرمز است که به نظر می رسد مراحل انجام کار تامین مالی آن به سال 93 نمی رسد و جزء طرح های سال 94 خواهد بود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها