امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139153
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 104
«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تاکید کرد: اوضاعی که ...

«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تاکید کرد: اوضاعی که خاورمیانه در زمان کنونی شاهد آن است نتیجه طبیعی تن دادن برخی کشورهای اسلامی به نقشه های صهیونیستی و سرسپردگی کامل آنها به آمریکاست بنابراین ما اکنون به کنار گذاشتن اختلافات و یافتن راه های تحکیم وحدت اسلامی نیازمندیم.

عبدالفتاح گفت: کشورهای غربی به خوبی از قدرت و توانمندی مسلمانان باخبرند بنابراین همواره برای تضعیف آن به هر طریق ممکن تلاش می‌کنند .

هدف غرب به تحلیل بردن ارتش های عربی در منطقه است

کارشناس سیاسی مصر گفت: هدف اصلی غرب به تحلیل بردن و خسته و ضعیف کردن ارتش‌های عربی در منطقه است مساله‌ای که هم اکنون در عراق و سوریه در جنگ با تروریسم شاهد آن هستیم و عذاب و رنجی که ارتش مصر را  به خاطر حوادث تروریستی سینا به ستوه آورده است نیز از دسیسه‌های غربی هاست.

عبدالفتاح از دیگر توطئه غربی‌ها برای منطقه را ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی دانست و گفت: غرب بدون هیچ دلیل و توجیهی آشکار ایران را برای برخی کشورهای عربی ترسناک و خوف انگیز کرده است.

وی تاکید کرد: وحدت اسلامی زمانی محقق می‌شود که بدون نگاه کردن به سنی با شیعه بودن، مسلمان بودن خودمان را اصل بدانیم و بدین شکل بخشی از جامعه مسلمان ما دیگر مسلمانان را کافر نشمرند.

عبدالفتاح ایران را نمونه مطلوب و مایه حرمت در رد تفرقه بین شیعه و سنی دانست و گفت: ایران با قدرت از حماس در برابر رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند با وجود اینکه فلسطینی‌ها اهل تسنن هستند و همین پشتیبانی‌ها را حزب الله لبنان هم از فلسطین به عمل می‌آورد آن هم درست زمانی که کشورهای عربی در کنار صهیونیست‌ها هستند.

کارشناس سیاسی مصر در پایان گفت‌وگوی خود تصریح کرد: ما مسلمانان منطقه با کنار گذاشتن اختلافات مذهبی خود باید این مهم را لحاظ کنیم که دین از آن خداست و احدی حق کافر شمردن مسلمان دیگری ندارد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار