امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139157
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست وزیر کشور با بیش از 60 حزب سیاسی کشور در 14 دی‌ماه سال گذشته تلویحاً ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست وزیر کشور با بیش از 60 حزب سیاسی کشور در 14 دی‌ماه سال گذشته تلویحاً نگاه‌ ها را به سمت احیای خانه‌ای متوجه ساخت که مدت‌ها بود خاک فراموشی بر روی در و دیوار آن موج می‌زد.

خانه‌ای که در سال 1379 اولین مجمع عمومی خود را برگزار و به طور قانونی تشکیل شده بود، بنابر اعلام معاون سیاسی وزیر کشور دولت دهم غیرقانونی اعلام و به دلیل عدم تمدید پروانه اجازه برگزاری انتخابات به آنان داده نشد.

«خانه‌‌ای که قرار بود یک تشکل صنفی برای احزاب ایران باشد اما اصلاح‌طلبان آن را تبدیل به یک حزب سیاسی کردند»؛ این جمله را محمد حسن غفوری‌فرد که این روزها سخت به دنبال احیای باشگاه احزاب است در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌گوید.

غفوری فرد در پاسخ به این پرسش که از خانه احزاب چه خبر، اظهار کرد: یک ذهنیت بسیار منفی در مورد خانه احزاب ایجاد شده که با هیچ طرقی نمی‌توانیم رفع کنیم و این ذهنیت منفی به دلیل مدیریت خانه احزاب توسط مشارکتی‌ها است.

منظور غفوری‌فرد از «مدیریت خانه احزاب توسط مشارکتی‌ها» اشاره به ریاست حسین کاشفی سخنگوی حزب منحله مشارکت در 16 مهر سال 88 دارد که پس از کناره‌گیری سیدحسین موسوی‌تبریزی (دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم) به این سمت دست یافت.

به اعتقاد این فعال سیاسی اصولگرا خانه احزاب دیگر قابل بازگشایی نیست اما می‌توان کانون و یا باشگاه احزاب را راه‌اندازی کرد که در مورد این ایده دو نظر وجود دارد نخست برخی از اصلاح‌طلبان هستند که این پیشنهاد را قبول ندارند اما در مقابل اصولگرایان با این پیشنهاد به دلیل کاکرد صنفی بودن باشگاه احزاب کاملاً موافقند.

وی همچنین در پایان این گفت‌وگو از برگزاری جلسات جداگانه با اصلاح‌طلبان و اصولگرایان برای رایزنی در مورد راه‌اندازی باشگاه احزاب خبر داد و گفت: تاکنون یک جلسه درخصوص همین موضوع برگزار کرده‌ایم اما بنا داریم این جلسات جداگانه را ادامه دهیم تا به یک جمع‌بندی مشترکی در مورد راه‌اندازی باشگاه احزاب برسیم.

بر پایه این گزارش غفوری‌فرد در حالی از جلسات رایزنی برای راه‌اندازی باشگاه احزاب سخن می‌گوید که پیش‌تر کمیته‌ای 6نفره برای احیای خانه احزاب با حضور وی، سیدحسین موسوی تبریزی، فاطمه راکعی(دبیرکل زنان نواندیش ایران)، یدالله طاهرنژاد(عضو حزب کارگزاران سازندگی)، شیخیانی(دبیرکل حزب مردم) و محمد میرمحمدی (دبیرکل حزب تمدن اسلامی) تشکیل اما 9 آذرماه سال جاری بود که خبر از منحل شدن آن بر روی رسانه‌ها درج شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها