امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139163
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد اصغری مهرآبادی امروز در نشست خبری اظهار داشت: از 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد اصغری مهرآبادی امروز در نشست خبری اظهار داشت: از 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر که قرارداد آ& zwnj;نها  تنظیم شده است، ساخت یک میلیون و 680 هزار واحد به اتمام رسیده است.

وی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم عملیات ساخت 90 درصد واحدها تا پایان سال 94 به اتمام برسد.

مهرآبادی با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و 250 هزار واحد افتتاح شده است،گفت: 200 هزار واحد نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد که افتتاح آنها از هفته آینده آغاز می‌شود. فقط در یک استان در این مدت افتتاح مسکن مهر نداریم که استان بوشهر است، اما اخیراً 6500 واحد مسکن مهر در این استان افتتاح شده است.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: در این مدت برای یک میلیون و 368 هزار واحد دفترچه اقساط صادر شده است.

وی بیان کرد: تا امروز 4700 میلیارد تومان وصول اقساط داشتیم؛ 3 سال تنفس پرداخت اقساط بوده است و این فروش اقساطی و وصول اقساط به اجرای سریع پروژه‌ها کمک می‌کند.

اصغری مهرآبادی ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم 340 هزار واحد متوقف و 85 هزار واحد فاقد متقاضی داشتیم که با برگزاری جلسات مختلف 220 هزار واحد متوقف، فعال شد، ضمن آنکه 120 هزار واحد متوقف باقی‌مانده نیز از طریق شیوه‌نامه سازمان ملی زمین و مسکن فعال می‌شود.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر بیان کرد: از 85 هزار واحد فاقد متقاضی مشکل 45 هزار واحد رفع شد و 40 هزار واحد باقی‌مانده نیز به زودی دارای متقاضی می‌شوند.

وی با اشاره به مصوبات شورای پول و اعتبار برای مسکن مهر بیان کرد: افزایش سقف تسهیلات از 48 هزار میلیارد تومان به 50 هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های قبلی و افزایش تسهیلات از 20 میلیون تومان به 25 میلیون تومان یکی از این مصوبات بود.

وی اظهار داشت: دومین مصوبه ما افزایش مدت زمان بازپرداخت تسهیلات بانکی از 15 به 20 سال بود.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: در کنار بانک مسکن که سود تسهیلات آن برای مسکن مهر 4، 7 و 9 درصد بود هماهنگ کرده‌ایم، تا سایر بانک‌های عامل نیز تسهیلات با همین نرخ‌ها ارائه دهند.

وی با بیان اینکه برای افرایش تسهیلات از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان از سال 91 پیگیری می‌کردیم گفت: استانهای هرمزگان، گیلان، البرز و آذربایجان غربی از سال گذشته و به تازگی در بقیه استان‌ها سقف تسهیلات مسکن مهر به 30 میلیون تومان رسید.

اصغری مهر‌آبادی بیان کرد: در دفتر معاون اول رئیس جمهور با حضور نمایندگان وزارت راه، وزارت نیرو و سازمان مدیریت کمیسیونی تشکیل و مقرر شد، اعتبارات مورد نیاز خدمات زیربنایی و روبنایی برای مسکن مهر تأمین شود.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر گفت: برای خدمات زیربنایی 5600 میلیارد تومان و برای خدمات روبنایی 5000 میلیارد تومان اعتبار لازم بود که تقدیم و مقرر شد، در لایحه بودجه درج شود.

وی بیان کرد: این موضوع در کمیسیون عمران به تصویب رسیده و به کمیسیون تلفیق ارجاع شده است.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر درباره پرداخت مالیات توسط متقاضیان مسکن مهر گفت: زمین به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است ضمن آنکه 50 درصد هزینه ساخت و تسهیلات ارزان‌قیمت توسط دولت ارائه می‌شود و محوطه‌سازی را هم انجام می‌دهیم بنابراین پرداخت مالیات توسط متقاضی انجام می‌شود.

اصغری مهرآبادی گفت: در برخی تفاهمنامه‌ها مالیات بر عهده پیمانکاران و در برخی تفاهم نامه‌ها این مالیات 300 هزار تومانی بر عهده مردم است.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر بیان کرد: در بخش خدمات روبنایی 2250 باب مدرسه، 800 باب مسجد و 304 واحد کلانتری نیاز داریم که در این راستا 100 باب مدرسه ساخته شده است، 200 باب مدرسه در حال ساخت است و از 300 باب مسجد در حال ساخت 90 باب به افتتاح رسیده است.

اصغری مهر‌آبادی گفت: 300 واحد آموزشی به عنوان اولویت معرفی شده تا ساخته شود.

وی بیان کرد: در پردیس 2 مصوبه جهت تسریع در بحث خدمات زیربنایی از محل فروش املاک شرکت‌ها و آورده مردم برای آب، برق و فاضلاب داشتیم.

اصغری مهر‌آبادی گفت: از این پس از محل فروش املاک و اراضی برای ساخت تونل و پل‌ها در این پروژه استفاده می‌شود.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر درباره تعلل برخی پیمانکاران گفت: پیمانکارانی که تأخیر داشته باشند جریمه می‌شوند به عنوان مثال پیمانکار پروژه مسکن مهر کیسون بابت تأخیر 10 درصد جریمه شده است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار