امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139168
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 138
سیدساجد علی نقوی رهبر شیعیان پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس، درباره میزان حرکت به سمت شکل‌گیری دیپلماسی وحدت بر اساس دستور مقام ...

سیدساجد علی نقوی رهبر شیعیان پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس، درباره میزان حرکت به سمت شکل‌گیری دیپلماسی وحدت بر اساس دستور مقام معظمر رهبری، گفت: کنفرانس وحدتی که برگزار شد دومین کنفرانس پس از این دستور است و به واقع آقایانی که دعوت می‌شوند و می‌آیند در این کنفرانس به نوعی شارژ می‌شوند و روحیه تازه‌ای می‌گیرند و یأسی که دارند خاتمه می‌یابد و قدرتی می‌گیرند و این اثرات خودش را داشته است.

وی افزود: اما آقایانی که می‌آیند باید توان داشته باشند که وقتی به کشورهای خودشان می‌روند دستورات این کنفرانس را در آنجا عملی کنند که در این صورت اثرات فراوان این کنفرانس را شاهد خواهیم و باید سنجیده شود که تا چه حد آقایان این دستورات را منتقل و عملی می‌کنند.

رهبر شیعیان پاکستان در این زمینه معتقد بود که مجمع تقریب مذاهب اسلامی باید بر عملکرد حاضران در این کنفرانس در طول سال نظارت داشته باشد و تاکید کرد: مجمع باید ببیند آقایانی که در کنفرانس شرکت کردند چه اقدامات عملی برای دستورات و پیشنهاداتی که مطرح شده انجام داده‌اند.

وی افزود: عملاً مجمع باید کارنامه آنها را داشته باشند و روی این کارنامه باید تصمیم بگیرد و اقدامات آینده را برنامه‌ریزی کند که آن وقت شاهد پیشرفت خواهیم بود.

رهبر شیعیان پاکستان در ادامه این گفت‌وگو درباره وضعیت وحدت شیعه و سنی در این کشور گفت: ما در پاکستان وحدت را عملی کرده‌ایم و همواره از رهنمودهای امام و مقام معظم رهبری استفاده می‌کنیم و سالیان زیاد است که داریم کار می‌کنیم و فعلاً می‌توانم بگویم در پاکستان مسأله شیعه و سنی وجود ندارد بلکه کشت و کشتاری که هست چیز دیگری است.

وی افزود: ما توانستیم احزاب و گروه‌های دینی را در یک تشکل جمع کنیم و این تشکل از گسترش جریان تکفیری در پاکستان جلوگیری می‌کند البته تکفیری‌ها در این تشکل نیستند لذا این روزها جریان تکفیر در پاکستان تضعیف شده و ما این روزها منتظر خاتمه آنها هستیم.

علی‌نقوی درباره مدارس دینی متعلق به تکفیری‌ها در پاکستان و تلاش‌ها برای جمع شدن این مدارس در این کشور که خواسته افرادی چون سیدحسن نصرالله بوده، گفت: تلاش ما این است که سرچشمه را ببندیم و سعی داریم که با بستن سرچشمه، فعالیت این مدارس را متوقف کنیم و در روزهای آتی ان‌شاالله اقداماتی رخ خواهد داد که منبع و سرچشمه این مدارس بسته می‌شود و اقداماتی علیه این مدارس خواهد شد. وی منابع تاسیس و تامین این مدارس را نظامی عنوان کرد و افزود: سیاست این روزها در پاکستان تغییر کرده و دارند به مدارس فشار می‌آورند و ان‌شاالله نتیجه‌بخش خواهد بود.

رهبر شیعیان پاکستان همچنین درباره تلاش‌های فرهنگی در پاکستان برای جلوگیری از فریب‌خوردن جوانان به دست تکفیری‌ها گفت: ما دنبال کارهای فرهنگی در این زمینه هستیم و معتقدیم باید جلوی افراطی‌گری را بگیریم تا جوانان در دام تکفیری‌ها نیفتند لذا باید کارهایی صورت بگیرد اما ابتدا فعالیت مدارس تکفیری باید متوقف شود و بعد به سراغ این می‌رویم که این فرهنگ افراط‌گری جلویش گرفته شود.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها