امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139171
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین‌ شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی امروز ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین‌ شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از دومین سند نقض حقوق بشر آمریکا در سال 2014 در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: ما مسلمانان و ایرانی‌ها با توجه به تمدن ثبت شده و قدیمی خود همواره دارای فرهنگی بشردوستانه بوده‌ایم که نشأت گرفته از تعلیمات اسلامی و همچنین فرهنگی ایرانی ماست.

وی افزود: وقتی که اصول حقوق بشر در کشور ما به نگارش درآمد و ثبت شد، این امر نشان داد که ایرانی‌ها نگاه ویژه‌ای به حقوق بشر دارند، در حالی که آنچه از اروپایی‌ها و وایکینگ‌ها در تاریخ موجود است، خوی وحشیگری آنهاست.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس تصریح کرد: غرب به مسئله حقوق بشر به عنوان نگاه راهبردی نمی‌نگرد، بلکه فقط نگاه تاکتیکی به این موضوع دارد.

شیخ‌الاسلام در توضیح این مسئله افزود: غرب در برخی جاها به حقوق بشر نگاه مذاکراتی دارد و در برخی از امور هم وقتی منافع خود را در خطر ببیند به کشور ناقض آن حمله‌ور و در برخی امور نیز خود را به عنوان حامی حقوق بشر معرفی می‌کند.

مشاور بین‌الملل لاریجانی به نگاه ابزاری غرب به حقوق بشر در برخی مناطق اشاره کرد و گفت: آمریکا در افغانستان، عراق و سوریه جنایت‌های مختلفی را به اسم مبارزه با تروریسم انجام داده است و در حالی که داعش و جبهه النصره در سوریه و عراق سر شهروندان مسلمان و مسیحی این کشورها را بریده و با آن فوتبال بازی می‌کنند، ایالات متحده خود را نگران حقوق بشر نمی‌داند، ولی وقتی سر یک شهروند آمریکایی بریده می‌شود، به یکباره خود را حامی حقوق بشر به دنیا معرفی می‌کند.

شیخ‌الاسلام اظهار داشت: تا وقتی که حقوق بشر به عنوان هدف سیاسی در دستان آمریکایی‌هاست، ما به جایی نخواهیم رسید.

وی در پایان افزود: اولین پایه، ارزش و نیاز حقوق بشر این است که حکومت‌هایی صالح در جهان داشته باشیم و این امر زمانی ممکن است که حکومت امام زمان شکل گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها