امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139177
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه بی‌‌بی‌سی اخیراً از بازداشت فردی به نام سعید پورحیدر تحت عنوان ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه بی‌‌بی‌سی اخیراً از بازداشت فردی به نام سعید پورحیدر تحت عنوان روزنامه‌ نگار منتقد جمهوری اسلامی خبر داده بود و مدعی بازداشت وی شد، این در حالی بود که وی از سوی برخی بانوان خبرنگار اصلاح‌طلب به کلاهبرداری متهم شده است.

شواهد و اعترافات این خبرنگاران که از این فرد به عنوان «کلاش، کلاهبردار و مکار» یاد می‌کنند در حالی است که بی‌بی‌سی از چنین فردی به‌عنوان یک روزنامه‌نگار نام برده و به مخاطب القا می‌کند که این فرد به‌دلایل سیاسی بازداشت شده است.

در همین زمینه مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره این رویکرد نه چندان جدید رسانه‌ای بی‌بی‌سی به تولیدات و جهت‌گیری خاص رسانه‌های بیگانه و به ویژه بی‌بی‌سی اشاره کرد و به تشریح نحوه بهره‌برداری و استفاده ابزاری این رسانه‌ها از القاب، مشاغل و قومیت‌های مذهبی و قومیتی افراد در زمینه مسائل حقوق بشری پرداخت.

فضائلی اظهار کرد: رسانه‌های متعلق به جبهه دشمن به اقتضای طبیعت ذاتی خود تلاش می‌کنند که رویکردها و جهت‌گیری‌های خاصی در اخبار و گزارشات و مجموعه قالب‌های تولیدی خود داشته باشند.

فضائلی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که مدتی است رسانه‌های بیگانه علیه جمهوری اسلامی روی آن کار می‌کنند، موضوع حقوق بشر است و در ماه‌های اخیر مباحث حقوق بشری را به صورت پررنگ‌تری مطرح و دنبال می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه این رسانه‌ها سعی دارند از جمهوری اسلامی یک تصویر ضد حقوق بشری ارائه کنند افزود: آنها هر اقدامی را که بتوانند به این مباحث ربط دهند حتی اگر پیوند غیرصادقانه داشته باشد هم این کار را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در هر کشوری افرادی مرتکب جرایمی میشوند و طبق قانون برای آنها محکومیت‌هایی در نظر گرفته می‌شود اما این رسانه‌ها می‌کوشند همه این مسائل را به معقوله حقوق بشر ربط دهند و علیه جمهوری اسلامی فضاسازی کنند.

فضائلی در همین زمینه گفت: حتی کسانی که متهم به قاچاق مواد مخدر و برخی شرارت‌ها هستند وقتی که طبق قانون محاکمه می‌شوند برای این افراد دلسوزی می‌کنند و سعی دارند آن را در ذیل مباحث حقوق بشری مطرح کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ممکن است یک روزنامه‌نگار در یک حوزه‌ای غیر از حوزه تخصصی‌اش به جرم دیگری متهم شده باشد که هیچ ربطی به روزنامه‌نگاری آن فرد نداشته باشد و به طور مثال کلاهبرداری کرده و مرتکب خلافی شود. این فرد اگر محاکمه و محکوم شود این رسانه‌ها از عنوان روزنامه‌نگاری آن فرد استفاده می‌کند تا این سوگیری را دنبال کند.

وی با بیان اینکه چنین سوگیری‌ای در اخبار رسانه‌های بیگانه از جمله بی‌بی‌سی دیده می‌شود تصریح کرد: کسانی که مخاطب این رسانه‌ها هستند باید این هوشیاری را داشته باشند و اتهامات این افراد را نیز ببینند.

فضائلی یادآور شد: به طور مثال اگر یکی از اهالی مناطق کردنشین یا اهل تسنن مرتکب خلافی شود این رسانه‌ها روی «کرد بودن» و «اهل سنت» او تکیه می‌کنند و آن جرایم را نیز غیرواقعی منعکس خواهند کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی متهم کردن جمهوری اسلامی به نادیده گرفتن حقوق بشر را از اهداف این رسانه‌ها برشمرد و گفت: آنها می‌خواهند تعداد مخالفان جمهوری اسلامی را زیاد و پررنگ نشان داده و وانمود کنند، برخوردش با مخالفان مستبدانه و خشن است و همه این مسائل را در زیرمجموعه حقوق بشری بگنجانند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها