امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139180
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رحمان‌قلی قلی‌زاده دبیر همایش اصلاح‌طلبان عصر امروز (دوشنبه) به تشریح ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رحمان‌قلی قلی‌زاده دبیر همایش اصلاح‌طلبان عصر امروز (دوشنبه) به تشریح برنامه& zwnj;ها طی یک نشست خبری مدعوین همایش اصلاح‌طلبان پرداخت.

وی با بیان اینکه این همایش بعد از 6 سال اولین نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات محسوب می‌شود که به دلیل فراهم ساختن شرایط از سوی دولت اعتدال برگزار می‌شود گفت:‌ ما از این فضا در جهت بازبینی خود و حرکت در جهت انتخابات و ... حرکت می‌کنیم.

دبیر همایش اصلاح‌طلبان با بیان اینکه همایش روز پنجشنبه (25 دی ماه) مقدمه همایش بزرگ دیگر در سال آینده است گفت: این همایش نیز ابتدا قرار بود در ابعاد گسترده‌تری برگزار شود اما به دلایلی به تعویق افتاد که همینک در این همایش 100 نفر دعوت شده‌اند و به هر تشکل و حزب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات 27 کارت برای مدعوینشان داده شده است.

قلی‌زاده در تایید خبر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد که از شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی، و محمدرضا عارف دعوت رسمی به عمل آورده‌ایم که در همایش ما یا حضور یابند و یا نماینده‌ای را بفرستند که رابطان ما با چنین شخصیت‌هایی تماس داشتند اما تاکنون به طور قطعی مشخص نیست که کدام یک از این شخصیت‌ها حضور می‌یابند اما تاکنون حضور آقای محمدرضا عارف و  موسوی لاری (وزیر کشور دولت اصلاحات) برای سخنرانی قطعی شده است.

وی اضافه کرد: ما یک سخنران از دولت خواهیم داشت که از بین معصومه ابتکار و ملاوردی یکی به عنوان سخنران حضور خواهد یافت.

دبیر همایش اصلاح‌طلبان در مورد حضور رئیس دولت اصلاحات نیز گفت: سخنران اصلی ما قرار بود آقای خاتمی باشد که هنوز سخنرانی وی قطعی نیست بنابراین اگر ایشان خواستند در همایش اصلاح‌طلبان حضور یابد ما برنامه‌ها را در جهت سخنرانی ایشان تغییر می‌دهیم.

قلی‌زاده ادامه داد: 7 دبیرکل (دبیرکل احزابی که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عضو هستند) به مدت 10 دقیقه سخنرانی خواهند کرد که کرباسچی، هادی خامنه‌ای، منتجب‌نیا، کمالی، اسلامی و اکرمی (دبیرکل انجمن معلمان) از جمله سخنرانان این همایش هستند.

وی در مورد حضور یا عدم حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام (هاشمی رفسنجانی) نیز خاطرنشان کرد: آقای هاشمی از همان ابتدا گفتند که حضور نمی‌یابند اما به احتمال زیاد به همایش اصلاح‌طلبان پیام خواهد فرستاد.

قلی‌زاده ادامه داد: قرار بود در همایش اصلاح‌طلبان پرسش و پاسخ و تریبون آزاد نیز داشته باشیم که این دو برنامه را حذف کردیم چرا که تعداد زیاد بود و یا احتمال دادیم که مشکلی پیش بیاید.

وی در مورد تکذیبیه دفتر حجت‌الاسلام ناطق نوری برای دعوت در همایش اصلاح‌طلبان اظهار کرد: ما قبل از اینکه این دعوت‌نامه را برای این شخصیت‌ها بفرستیم دعوت از آنها را با رسانه‌ها در میان گذاشتیم اما پس از قطعی شدن همایش یعنی روز شنبه دعوت‌نامه رسمی را برای آنان ارسال کردیم.

دبیر همایش اصلاح‌طلبان از فرستادن دعوت‌نامه رسمی به حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سیدحسن خمینی یادگار امام راحل (ره) خبر داد و خاطرنشان کرد: در مورد حضور یا عدم حضور آقای خاتمی نیز باید بگویم که رابط ما به ما اعلام کرده است که آقای خاتمی برای سخنرانی در این همایش اعلام حضور کرده‌اند اما قطعی بودن آن هنوز معلوم نیست و گفته‌اند یا ایشان حضور می‌یابند و یا پیام می‌دهند.

قلی‌زاده در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی براینکه آیا فکر نمی‌کنید برگزاری این همایش که همانطور که خودتان گفتید سمت و سوی انتخاباتی نیز دارد برای ورود به انتخابات هنوز زود است و مسائل مهم‌ دیگری نیز باید مدنظر باشد، گفت: نقش و اهمیت احزاب بررسی انتخابات است.

وی افزود: به نظر بنده ورود به انتخابات نه تنها زود نیست بلکه دیر هم شده است چرا که ما پس از برگزاری هر انتخاباتی باید به فکر انتخابات بعدی باشیم.

دبیر همایش اصلاح‌طلبان در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه پس وظیفه احزاب در امور دیگر وظایف خود چه می‌شود، تصریح کرد: بله، ما نیز به این نواقص احزاب نقد داریم چرا که باید احزاب باید سیاست را از واگرایی به هم‌گرایی در جهت منافع ملی سوق دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها