امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139187
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزرای فارس، «یولیوش گویوو» سفیر لهستان در جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در پایان ماموریت خود درتهران با ...

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزرای فارس، «یولیوش گویوو» سفیر لهستان در جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در پایان ماموریت خود درتهران با مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

مرتضی سرمدی در این دیدار از تلاش‌های صورت گرفته در جهت ارتقای سطح مناسبات فیمابین در زمینه‌های مختلف قدردانی کرد و افزود: شما طی این مدت موفق شدید، در راستای ارتقای مناسبات تجاری دو کشور قدم‌های اساسی بردارید.

وی با اشاره به افزایش تبادل هیات‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور به ویژه پس از روی کار آمدن دولت یازدهم ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد گسترش مناسبات با همت و تلاش طرفین خصوصا سفرای دو کشور باشیم.

قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان، ایران را جزیره‌ای باثبات در منطقه خاورمیانه نامید و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از کشورهای منطقه در مبارزه با تجاوز و افراط گرایی حمایت کرده و البته هزینه‌های زیادی نیز پرداخته و می‌پردازد.

وی با اشاره به رخدادهای اخیر به ویژه حادثه تروریستی پاریس، خاورمیانه را یکی از نقاط کلیدی همکاری ایران و اروپا برشمرد و افزود: خوشبختانه لهستان و تعدادی از دوستان اروپایی این مسئله را به خوبی درک کردند و امیدواریم دیگر کشورهای اروپایی نیز به درک صحیحی از عوامل و ریشه‌های خشونت، افراط گرایی و تروریسم که مرزها را در نوردیده و به یک تهدید بین‌المللی مبدل شده است، دست یابند.

یولیوش گویوو نیز در این دیدار از ماموریت خود در تهران با خاطرات خوش یاد کرد و گزارشی از فعالیت خود خصوصا تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی دو کشور از جمله دیدار رسمی وزیر خارجه لهستان از ایران، سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران به لهستان و دیدارهای متقابل پارلمانی، اقتصادی و تجاری فیمابین ارائه کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که روند سازنده مذاکرات ایران و گروه 1+5 بر اساس موازین حقوق و قواعد بین‌المللی به نتیجه منتهی شود تا زمینه ارتقای مناسبات تجاری جمهوری اسلامی ایران با لهستان و کشورهای حوزه اتحادیه اروپا بیش از گذشته فراهم شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها