امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139191
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان با حضور در مراسم رونمایی از کتاب «اینجا ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان با حضور در مراسم رونمایی از کتاب «اینجا فتنه‌ ای رخ داده است» که عصر امروز در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، اظهار داشت: فتنه 88 که ما آن را با جرات و بدون کمترین تردید، فتنه آمریکایی- اسرائیلی می‌نامیم، اگرچه خسارت‌های فراوانی داشت و واقعه تلخ و ناگواری بود ولی خالی از برکت نبود و شاید برکات آن به مراتب بیشتر از زحماتش باشد.
وی ادامه داد: فتنه و ماجرای آن داستانی است که باید از انتها خوانده شود بدین معنی که بخش‌های پایانی آن تفسیر دقیقی از بخش‌های آغازین فتنه به ما می‌دهد.
شریعتمداری با بیان حدیثی از امام علی(ع) مبنی بر اینکه وقتی فتنه به پایان می‌رسد آگاهی می‌بخشد، گفت: باید بدانیم که آگاهی‌بخشی‌ها و برکات فتنه تازه بعد از پایان آن آغاز می‌شود و اگر ماجرای قیام امام حسین(ع) فراموش‌کردنی باشد، فتنه 88 نیز با چارچوب‌های خاص خود قابل فراموش کردن است البته عبور از این عقبه سخت عبرت‌هایی داشت.
مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه بسیاری ترجیح می‌دهند ماجرای فتنه را تمام شده تلقی کنند، تصریح کرد: فتنه یک فصل 8 ماهه و 9 دی نیز ایستگاه آخر آن بود اما عبرت‌های آن ماندگار است.
شریعتمداری با بیان اینکه کتاب «اینجا فتنه‌ای رخ داده است» در ماندگاری زوایای فتنه نقش ارزشمندی خواهد داشت، گفت: فرض کنید شما به روزهای قبل از خرداد 88 برگردید و از آنچه که قرار است اتفاق بیفتد با خبر هستید، در این حالت دو گزینه پیش روی شما وجود دارد. گزینه اول اینکه ماجرای انتخابات مانند دیگر انتخابات به صورت معمول برگزار شود و گزینه دیگر این است که انتخابات همانند آنچه که در سال 88 رخداد اتفاق افتاد که بنده گزینه دوم را انتخاب می‌کنم چراکه معتقدم ما به این فصل 8 ماهه نیاز داشتیم.
شریعتمداری ادامه داد: در حقیقت فتنه 88 برای ما برکاتی داشت. دشمن چون کمترین تردیدی نسبت به پیروزی خود نداشت هرچه در چنته داشت را به میدان آورده بود و منظور از پیروزی، ایجاد فتنه است چراکه خود آنها نیز گفته بودند انتخابات بهانه بوده است و هدف، اصل نظام بود.
مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: دشمن چون نمی‌دانست در آن سال چه در پیش دارد همه آنچه که در چنته داشت را به میدان آورد و آنها را سوزاند.
وی با اشاره به دیگر برکات فتنه گفت: در فتنه 88 هویت بسیاری از افراد نمایان شد. منظور من شناسایی منافقین، بهائیان، ریگی و سلطنت‌طلبان نیست. اینان که هویتشان از قبل مشخص بود منظورم نیروهایی است که طی 20 سال در جای جای نظام جاسازی شده بودند و در فتنه به صحنه آمدند.
شریعتمداری در ادامه خاطرنشان کرد: از دیگر برکات فتنه 88 این بود که نسل‌های اول و دوم انقلاب خیلی مسائل را فراموش کرده بودند که فتنه 88 باعث یادآوری مجدد آن مسائل شد.
مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: همچنین نسل سوم و چهارم انقلاب، دشمن را نمی‌شناخت و توطئه‌های آن را ندیده بود و این فتنه باعث شد دشمن برای نسل سوم و چهارم انقلاب شناخته شود.
وی دیگر برکات فتنه 88 را بازخوانی مجدد اندیشه امام خمینی (ره) دانست و افزود: از آنجا که فتنه‌گران تابلوی خط امام (ره) را بالا برده بودند و به دروغ می‌خواستند زیر این تابلو جمع شوند، نیروهای وفادار امام و همچنین صدا و سیما نظرات و اندیشه‌های امام(ره) را بیان می‌کردند که این باعث شد بار دیگر اندیشه‌های دقیق امام (ره) به صحنه آید.
شریعتمداری در پایان گفت: یکی از اصلی‌ترین و برجسته‌ترین دستاوردهای فتنه این بود که همه به وضوح دیدند که خامنه‌ای خمینی دیگرست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها