امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139192
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس گفت: در این ...

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس گفت: در این نشست، کلیات لایحه بودجه 94 و گزارش عملکرد 9 ماهه قانون بودجه 93 با حضور نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و لاریجانی رئیس مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق بررسی شد.

وی افزود: در مورد کلیات لایحه بودجه ۹۴ و رابطه آن با قانون برنامه پنجم توسعه و سیاست‌های بالادستی، مسائلی مطرح شد و آقای نوبخت گزارش عملکرد ۹ماهه قانون بودجه سال جاری را ارائه کرد.

نماینده مسجد سلیمان و عضو کمیسیون تلفیق در مورد سخنان لاریجانی گفت: ایشان توصیه‌هایی در مورد لایحه بودجه 94 داشت که نمایندگان تلفیق براساس واقع‌نگری و شرایط روز بازار و قیمت جهانی نفت و توجه ویژه به بخش تولید و پروژه‌های عمرانی در جهت تحرک‌بخشی به اشتغال، کشاورزی و آب بررسی کنند.

جلیلی در مورد سهم دولت از صندوق توسعه ملی در سال آینده گفت: پیشنهاد دولت این است که 20 درصد از درآمد نفت به صندوق توسعه ملی واریز شود و رئیس مجلس گفت: باید تلاش شود که بودجه 94 با تفاهم بین مجلس و دولت بررسی شود.

عضو کمیسیون تلفیق افزود: در گزارش آقای نوبخت این نکته وجود داشت که دولت امسال با کسری بودجه روبه‌رو نخواهد شد و براساس درآمدهای کسب‌شده، تخصیص بودجه صورت می‌گیرد.

وی افزود: تخصیص بودجه طبق درآمدهای کسب‌شده و با اولویت پروژه‌های عمرانی و براساس درصد پیشرفت آنها و نیز تعادل بین پروژه عمرانی و هزینه جاری اختصاص می‌یابد.

وی در مورد میزان تحقق درآمدهای نفتی و مالیاتی دولت در سال جاری گفت: براساس گزارش آقای نوبخت، نسبت به 9 دوازدهم قانون بودجه سال جاری، میزان تحقق درآمدها 75 درصد بوده است.

جلیلی گفت: جابه‌جایی اعتبارات براساس اولویت‌بندی و در فصل مربوطه انجام می‌شود که طبق قانون بودجه 93، دولت اجازه جابه‌جایی درآمدها را تا 10 درصد در همان فصل خود دارد.

وی درباره اینکه آیا قیمت 72 دلاری برای نفت مورد توافق مجلس است، گفت: دولت این رقم را پیشنهاد کرده، ولی در جریان بررسی مجلس مشخص خواهد شد که نمایندگان با آن موافق یا مخالفند.

وی تأکید کرد: 20 درصد سهم صندوق توسعه ملی براساس تفاهم دولت و مجلس تصویب خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق در مورد سیاست اقتصاد مقاومتی و لایحه بودجه گفت: لایحه بودجه 94 براساس بندهای سیاست اقتصاد مقاومتی مانند تشویق صادرات، تقویت تولید، اقتصاد دانش‌بنیان، کاهش وابستگی به نفت و حدود 17 مورد از این سیاست‌ها تصویب خواهد شد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار