امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139199
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه نشست سالانه مشاوران استانداران و مدیران کل امور ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه نشست سالانه مشاوران استانداران و مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مبنی بر اینکه آخرین وضعیت معاونت سیاسی وزارت کشور به چه صورت است، اظهارداشت: هنوز گزینه‌ای از سوی رئیس‌جمهور به من پیشنهاد نشده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص انتشار اخباری مبنی بر معرفی صالحی‌امیری از سوی رئیس‌جمهور و مخالفت وزیر کشور، تصریح کرد:‌ من به رئیس جمهور علاقمند هستم و هر چه بگویند اطاعت می‌کنم.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آخرین وضعیت موضوع اسیدپاشی گفت: بر اساس برنامه و اقداماتی که انجام گرفته است و در شورای امنیت نیز بررسی‌هایی در این زمینه انجام شد دستورالعمل پیگیری‌های جدی  به نیروی انتظامی حتی پس از آن واقعه اسیدپاشی داده شد.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: درباره چند مورد مشابه باید بگویم که کشف و شناسایی و برخورد جدی با آنها به عمل خواهد آمد اما موضوع اولیه اسیدپاشی کماکان در دستور کار است و تقریبا هر هفته معاون امنیتی من با مسئولان اصفهان و نیروی انتظامی و اطلاعات جلسه دارند و مسائل را بررسی می‌کنند.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به سوال دیگری در زمینه آخرین وضعیت درخواست احزاب برای گرفتن مجوز اظهارداشت: در کمیسیون ماده 10 که متشکل از نمایندگان مجلس، وزارت اطلاعات به مسئولان است این مسئله در حال بررسی است که پس از استعلام مجوزها و تأیید آنها، مجوز برای افراد، اشخاص و گروه‌های مختلف صادر می شود.

وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص جزئیات بیشتری درباره موضوع انتخابات که در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است، تصریح کرد: وزارت کشور باید به عنوان متولی اجرایی در امر انتخابات مقدمات لازم را در این زمینه فراهم کند که جلسه‌ای را با استانداران به منظور آمادگی برگزار کردیم.

وی ادامه داد:‌ همانگونه که صبح نیز اعلام کردم همه کسانی که در کادر وزارت کشور قصد فعالیت دارند باید تا اول اسفند تعیین تکلیف کنند چراکه پس از اسفند استعفای هیچ کسی را قبول نمی‌کنم.

وزیر کشور ادامه داد: هدف انتخابات با محور صیانت از حق‌الناس و اجرای قانون شکل می‌گیرد و امیدوارم انتخاباتی آزاد،‌ سالم و باشکوه داشته باشیم.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به سوال دیگری درباره مشارکت زنان در عرصه های مختلف تصریح کرد: بانوان در کشور 50 درصد رأی دهندگان را شکل می‌دهند که زنان نیز در این زمینه‌های مختلف مسئولیت دارند و باید به ایفای نقش بپردازند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا زمینه‌ها برای مشارکت 50 درصدی زنان در عرصه‌های مختلف فراهم شده است، گفت: قانون این امر را تعیین کرده است و در همه حوزه‌ها که هر کسی متناسب قانون می‌تواند به ایفای نقش بپردازد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار