امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139222
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه کارگاه آموزشی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی و تشکیل تعاونی های عشایری که با حضور فرماندهان حوزه های بسیج عشایری کشور در دانشکده شهید مطهری بسیج برگزار شد، گفت: عشایر از دیرباز با روحانیت و ولایت بوده و از حقانیت اسلام دفاع کرده اند همچون شهید غیوری زاده که نماد شجاعت و گذشت بود.
نقدی زندگی عشایر را نزدیکترین سبک زندگی به سبک زندگی اصولی و اسلامی دانسته و افزود: الفت و محبت و جوانمردی، مصرف کم و بهره وری زیاد، استفاده مناسب از طبیعت، نقش آفرینی آحاد و افراد عشایر در تولید، آمادگی دفاعی و... از خصوصیات بارز عشایر است.

وی ارزش های عشایری را مایه افتخار خوانده و اظهار داشت: زندگی ساده و عدم وابستگی به مادیات یک ارزش والا برای هر انسانی است که در عشایر دیده می شود پس باید قدر این الگو را دانست و جامعه را برای گرایش به این الگو تشویق کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تولید را از مهمترین افتخارات عشایر کشور عنوان و تصریح کرد: 27 درصد تولیدات لبنی و دامی و 40 درصد تولید صنایع دستی در کشور توسط عشایر انجام می شود در حالیکه عشایر تنها دو درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

وی بر جلوگیری از سختی ها و رنج های مضاعف عشایر در تولید علاوه بر مشقات زندگی تاکید کرد و ادامه داد: برنامه ریزی و بازاریابی برای تولیدات عشایری از طریق تشکیل تعاونی های عشایری سبب جلوگیری از دلال بازی و بازاریابی به موقع می شود و از بهترین روش های رونق زندگی و تولید عشایر است چراکه بسیاری از تولیدات عشایر ناب و کمیاب هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، علمی کردن فعالیت‌های کشاورزی و دامی عشایر را مهم خوانده و ابراز داشت: اکثر روش های تولید در عشایر از گذشتگان و تجربی است در حالیکه با آموزش و ترویج روش های علمی و کاهش فاصله تولید متوسط کشور نسبت به تولید کنندگان کرده می توان بهره وری را افزایش داد.

وی به ورود الگوهای جدید تولید در عشایر اشاره و بیان کرد: عشایر ایلات مختلف در کشور باید نسبت به تولیداتی که تاکنون در منطقه آنها رایج نبوده ولی در منطقه دیگری رواج دارد توجه کرده و با در نظر گرفتن ظرفیت ها و امکانات اقدام کنند همچون پرورش ماهی، پروش ماکیان و....

نقدی در پایان سخنان خود با تاکید بر تشکیل بسیج زنان عشایر خاطرنشان کرد: بسیج جامعه زنان در جنگ نرم تاثیر گذاری و نقش بیشتری دارند و دشمن به خاطر همین تاثیرگذاری بیشتر زنان، برای آنها نقشه های بسیاری می ریزد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها