امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139224
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد حکیمی‌پور رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عصر امروز (دوشنبه)

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد حکیمی‌پور رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عصر امروز (دوشنبه) طی یک نشست خبری که به منظور برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در 25 دی‌ماه در دفتر حزب حاما برگزار شده بود به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در این نشست خبری در پاسخ به این پرسش که تاکنون 5 نشست وحدت بین اصولگرایان برگزار شده نظر شما در مورد نشست اصولگرایان چیست، اظهار داشت: وحدت بین اصلاح‌طلبان، توجه به تجارب و بازنگری به مسائل گذشته روز به روز بیشتر می‌شود و دغدغه ما این است که این هم‌افزایی بین این طیف سیاسی پررنگ‌تر از سال 92 باشد.

حکیم‌پور ادامه داد: سازوکاری که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در حال صورت گرفتن است به خودی خود وحدت‌آفرین است چرا که این سازوکار از پایین‌ به بالا طراحی شده است و البته برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در روز پنج‌شنبه هفته جاری نیز بسیار با اهمیت است.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در مورد طرح «امام» (طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان) خاطرنشان کرد: چند ماه پیش در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات این طرح در دستور کار قرار گرفته شد که البته گروه‌‌های دیگر نیز طرح‌های مشابه دیگری در مورد ائتلاف بین اصلاح‌طلبان داشتند که برگزاری همایش اصلاح‌طلبان نیز در جهت همین طرح است.

وی افزایش میزان مشارکت مردم در انتخابات، رفع مشارکت سلیقه‌های مختلف در انتخابات و ائتلاف و وحدت بین اصلاح‌طلبان را از رئوس اصلی همایش روز پنج‌شنبه هفته جاری اصلاح‌طلبان عنوان کرد.

حیکمی‌پور در مورد تفاوت بین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای مشورتی خاتمی که از سوی یکی از خبرنگاران حاضر پرسیده شده نیز خاطرنشان کرد:‌ در شورای هماهنگی گروه‌ها و تشکل‌های ثبت شده حضور دارند اما در شورای مشورتی اشخاص حقیقی حاضر می‌شوند که البته بیشتر اعضای شورای مشورتی خاتمی با اعضای حاضر در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مشترک هستند.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه اصلاح‌طلبان پس از عید به جمع‌بندی خواهند رسید، گفت: جهت‌گیری ما این است که همه به نقطه مشترک و واحدی دست یابیم.

وی در مورد راه‌اندازی حزب توسط افراد مسئله‌دار در جبهه اصلاح‌طلبی نیز اظهار کرد: از نظر ما جمهوری اسلامی ایران اجازه فعالیت به همه مردم ایران در قالب حزب بر طبق قانون داده است و امروز نیز کمیسیون ماده 10احزاب فعال شده و موارد اصولی را پیگیری می‌کند و ملاک ما نیز کمیسیون 10 احزاب است.

حکیمی‌پور در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی براینکه عضویت حزب «ندا» در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به کجا رسید، گفت: حزب «ندا» تاکنون دو درخواست فرستاده است یکی برای عضویت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات  بوده و دیگری برای عضویت در کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که برای عضویت در خود شورای هماهنگی جبهه اصلاحات علاوه بر مجوز نیاز به پروانه نیز دارد و این پروانه پس از برگزاری اولین کنگره صادر می‌‌شود.

حکیمی‌پور ادامه داد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تاکنون به دلیل برگزاری همایش اصلاح‌طلبان فرصت نکرده است که درخواست عضویت احزاب و تشکل‌های سیاسی در شورا را مورد بررسی قرار دهد اما یکی از معیارهای ما این است که تشکل‌های سیاسی و احزاب باید سراسری باشند و چارچوب و مشی اصلاح‌طلبی را در مرامنامه خود درج کنند.

وی ادامه داد: ما در کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شرایط را برای عضویت احزاب و تشکل‌های سیاسی آسان گرفته‌ایم تا بشود در انتخابات از توان این احزاب و تشکل‌ها استفاده کرد.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آیا برای برگزاری همایش اصلاح‌طلبان مجوز لازم را از مراجع مربوطه اخذ کرده‌اید، گفت:‌ ما تاکنون هیچ درخواستی نداده‌ایم که مجوزی بدهند و بعد لغو کنند من در مورد این همایش نیز امروز صبح با فرمانداری و پلیس امنیت تمام گرفتم و آنها گفتند هیچ مشکلی نیست و می‌توانید این همایش را برگزار کنید.

حکیمی‌پور در مورد همایش اصلاح‌طلبان نیز تصریح کرد:‌ این همایش بیشتر یک نشست داخلی است و اعضای مرکزی احزاب و گروه‌های عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار