امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139242
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش تجلیل از خیرین سلامت صبح امروز در مرکز همایش‌های بیمارستان مرکز طبی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش تجلیل از خیرین سلامت صبح امروز در مرکز همایش‌های بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار شد.

در این مراسم که به همت مجمع خیرین سلامت و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد از خیرین سلامت تقدیر و تشکر شد.

در ادامه مراسم رضا نیری، رئیس مجمع خیرین سلامت به بیان تاریخچه‌ای از نحوه شکل‌گیری این مجمع کرد و گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما اقدام به تأسیس مجمع خیرین سلامت کردیم که از 5 سال پیش تاکنون موفق به جمع‌آوری 3 هزار و 300 میلیارد تومان کمک‌های خیرین شده‌ایم.

نیری افزود: در این مدت 700 مرکز درمانی شامل 160 بیمارستان نیز با همت خیرین ساخته شده است.

وی به سفر اخیر وزیر بهداشت به زابل اشاره کرد و گفت: در این سفر کلنگ ساخت یک بیمارستان برای افراد مسلول که توسط خیرین تأمین هزینه شده است زده شد.

در ادامه همایش محمدهادی ایازی، مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های مردمی گفت: جامعه ما به سمت میانسالی و سالمندی پیش می‌رود و به همین علت نیاز و دغدغه امروز کشور احداث مراکز درمانی و موضوع سلامت است.

وی ادامه داد: زمانی تأمین فضای آموزشی دغدغه کشور محسوب می‌شد اما امروز موضوع سلامت دغدغه کشور است چرا که اکنون حدود 60 هزار تخت بیمارستانی در کشور کم داریم.

مشارو وزیر بهداشت ادامه داد: کشور فاقد شبکه بهداشت شهری است و تنها باید در تهران 700 پایگاه بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها احداث شود.

وی گفت: منابع مالی دولت کفاف انجام اینچنین کارها را نمی‌دهد و به همین دلیل خیرین باید به این موضوع ورود کنند.

ایازی به ساخت مرکز تخصصی مغز و اعصاب در منطقه 22 توسط خیرین اشاره کرد و گفت: تنها در یک روز گردهمایی خیرین برای ساخت این مرکز 120 میلیارد تومان پول جمع شد و امروز عصر نیز قصد داریم در جلسه‌ای با حضور مدیران عامل بانک‌های کشور 180 میلیارد تومان برای ساخت این مرکز وام بگیریم.

وی با بیان اینکه تمام مراکز درمانی شهرهای رفسنجان و دزفول توسط خیرین ساخته شده است به حضور خیرین در تهران نیز اشاره کرد و گفت: بیمارستان 800 تختخوابی امام خمینی(ره) توسط خیرین در حال ساخت است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها