امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139245
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به خبری در

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به خبری در < strong>پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اسدالله اسدی گرمارودی سرپرست اسبق دانشگاه فرهنگیان با عنوان"وضعیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در دفترچه کنکور 94 مشخص نیست"، اعلام کرد: مباحث و مواضع ایشان به عنوان یک دلسوز نظام تعلیم و تربیت و تربیت معلم برای همگان شناخته شده است.

در پاره‌ای موارد اتفاق نظر بیشتری نزد صاحبنظران تربیت معلم کشور وجود دارد و در پاره ای موارد کمتر. این وضعیت هم بسیار طبیعی است. آنچه غیر طبیعی یا غیر مقبول است ادعای حقانیت مطلق داشتن و هیچ حقانیتی برای نظریه‌ها و دیدگاه‌های دیگران قائل نبودن است که با اندیشه اسلامی نیز سازگار نیست.

قبلاً نیز در گفت‌وگوهای خصوصی و علنی و حتی در قالب مناظره به ایشان گوشزد شده است که در جهت حفظ منافع ملی باید دست از اصرار بر انحصار تربیت معلم در قالب یک روش کشید و به شیوه‌های گوناگون که هر کدام واجد نقاط ضعف و قوت‌هایی هستند روی آورد.

دانشگاه فرهنگیان ضمن اجرای دقیق و بدون کم و کاست مفاد اساسنامه مصوب دانشگاه، همه صاحبنظران دانشگاهی، حوزوی و فرهنگی را به پیوستن به جریان گفت‌وگو درباره بهترین شیوه‌های تربیت معلم فرا می‌خواند و بر این باور است که تحقق شعار راهبردی برگزیده شده برای دانشگاه مبنی بر این که دانشگاه "رکن تحول و تعالی و تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران" است از مسیر چنین گفت‌وگویی امکان پذیر می‌شود.

دانشگاه هیچگاه صاحبان اندیشه‌های گوناگون را به جریان‌های سیاسی یا باورهای سیاسی خاصی هم منتسب نمی‌کند و توصیه می‌کند دیگران و من جمله مصاحبه کننده ارجمند، گفت‌وگوها و اندیشه‌ورزی ‌ای دلسوزانه و عالمانه را به این برچسب‌ها ملوث نسازند و حریف فکری را با حربه سیاسی از میدان بدر ننمایند.

در همین چارچوب در راستای آموزه تعالی بخش اسلامی و قرآنی به خود و دیگران دوری گزیدن از تعصب و تصلب در پیش گرفتن راه برخورد توأم با گشودگی را پیشنهاد می‌نماید که فرمود: فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه.

درباره کنکور سال 1394 نیز جای تأسف است که اظهار شده در دفترچه کنکور اتفاقی شبیه آنچه در زمان مدیریت ایشان در مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش افتاده است رخ داده. در آن سال در سایه نوعی اهمال مدیریتی در دفترچه شماره 1 کنکور از دانشگاه فرهنگیان نشانی نبود. اما معلوم نیست چرا ایشان به استقبال چنین اتفاقی رفته‌اند و حکم بلاموضوع و پیش از موعد صادر فرموده اند.

ان‌شاءالله در این زمینه توضیحات قانع کننده‌ای برای افکار عمومی خواهند داشت و از تبدیل شدن این بیان به بیانی آمیخته با عدم دقت و احیاناً اغراض سیاسی مبرا خواهند شد. بدیهی است وزارت آموزش و پرورش در چارچوب نیازها و با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سال 1394 نیز به پذیرش دانشجو اهتمام خواهد ورزید و مقدمات این اتفاق هم کاملاً فراهم شده است.

درباره موضوع قانون متعهدین خدمت نیز موضع دانشگاه همان است که در اطلاعیه مربوطه شرح داده شده است و ان‌شاءالله در صورت پیگیری موضوع از جانب دولت محترم ( که به احتمال قوی در دستور کار نیست)، سرنوشت بحث به‌گونه‌ای که متضمن تحول و تعالی در نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران باشد، در مجلس شورای اسلامی تعیین خواهد شد و دانشگاه نیز همچون گذشته مضامین قانونی را نصب العین خود قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها