امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139262
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اداره‌کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد: طرح رتبه‌بندی روزنامه‌

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اداره‌کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد: طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ های کشور که پس از مباحث اولیه در کارگروه «توسعه مطبوعات» به صورت پیش‌نویس منتشر شده بود، پس از جمع‌‌آوری نظرات کارشناسی، نهایی شد و اکنون به منظور اجرا منتشر می‌شود؛ بر این مبنا مدیران مسئول روزنامه‌های کشور باید اطلاعات و مستندات لازم را مطابق جدول رتبه‌بندی تهیه و به اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ارسال کنند.

این طرح برای تعیین رتبه‌های روزنامه‌ها در 6 ماهه اول سال 93 انجام می‌گیرد و حضور در فرآیند رتبه‌بندی، داوطلبانه است. همچنین این جداول بر اساس خود اظهاری مدیران مسئول تکمیل و سپس در کارگروه ذیربط، بررسی می‌شود. نتایج این رتبه‌بندی جایگزین ضریب کیفی روزنامه‌ها (در دستورالعمل‌های یارانه مطبوعات و آگهی‌های دولتی) خواهد شد؛ ضمن اینکه اعلام عمومی امتیازات نهایی منوط به تمایل اکثریت مدیران مسئول خواهد بود.

شاخص‌های این طرح، عمدتاً بر اساس اصول و قالب‌های روزنامه‌نگاری و مدیریتی تدوین شده و برخی مؤلفه‌های هنجاری (نظیر اخلاق حرفه‌ای، رسالت مطبوعاتی و مسئولیت حرفه‌ای) جداگانه بررسی می‌شود، همچنین برای تکمیل ردیف‌های 1 تا 9، شش روز به صورت مساوی برای همه روزنامه‌ها ملاک بررسی است که تاریخ آنها به شرح زیر است: شنبه 23 فروردین، یکشنبه 14 اردیبهشت، دوشنبه 19 خرداد، سه شنبه 24 تیر، چهارشنبه 29 مرداد، پنج شنبه 6 شهریور.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی از مدیران مسئول روزنامه‌های کشور خواسته جداول مربوط به رتبه بندی روزنامه ها را تکمیل و همراه با مستندات لازم تا دهم بهمن ماه جاری به این اداره کل ارسال کنند.

جدول رتبه‌بندی روزنامه‌ها را می‌توانید دانلود کنید:  جدول رتبه‌بندی روزنامه‌ها جدول رتبه‌بندی روزنامه‌ها  

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها