امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139267
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مشاغل حاکمیتی به پست های سازمانی اطلاق می شود که عهده دار وظایف سیاستگذاری، هدایت و نظارت هستند و قابل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مشاغل حاکمیتی به پست های سازمانی اطلاق می شود که عهده دار وظایف سیاستگذاری، هدایت و نظارت هستند و قابل واگذاری به بخش غیردولتی نیستند.

مشاغل غیر حاکمیتی (تصدی گری) به پست های سازمانی اطلاق می شود که عهده دار امور خدماتی و پشتیبانی از قبیل حمل و نقل، تعمیر و نگهداری، خدمات رایانه ای، امور چاپ و تکثیر، خدمات رستوران، نگهبانی، نامه رسانی، ماشین نویسی و امور تاسیسات هستند که قابل واگذاری به بخش غیر دولتی هستند.

بنا بر این گزارش طبق بند (الف) ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری، استخدام رسمی در دستگاههای اجرایی برای تصدی پست های ثابت صرفاً در مشاغل حاکمیتی امکانپذیر است.

همچنین با توجه به بند (ب) ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (ج) ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه، کاهش تعداد کارکنان دستگاههای اجرایی (سالانه 2 درصد) صرفاً مشمول مشاغل غیر حاکمیتی (مشاغل تصدی گری) است و مشاغل حاکمیتی از شمول این موراد مستثنی هستند.

در حال حاضر تعداد پستهای سازمانی موجود در ساختار تشکیلاتی سازمان5291 پست است که از این تعداد، 4633 پست (88 درصد) حاکمیتی و 658 پست (12 درصد ) غیرحاکمیتی هستند.

بنابر این گزارش از آنجا که تا تعیین حاکمیتی بودن یا نبودن مشاغل سازمان تغییر وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی امکان پذیر نبود، از این پس تغییر وضعیت کارکنان پیمانی شاغل در مشاغل حاکمیتی طبق قوانین و مقررات انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها