امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139271
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ «حمزه حمص»‌ پدر «وائل حمص» که توسط گروهک‌های ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ «حمزه حمص»‌ پدر «وائل حمص» که توسط گروهک‌های تروریستی & laquo;جبهه النصره» به گروگان گرفته شده است، با فرزندش دیدار کرد.

گزارش روزنامه «السفیر» لبنان حاکی است که رادیو «صوت بیروت» با انتشار فیلمی در فضای مجازی از دیدار شیخ حمص با فرزندش در ارتفاعات منطقه مرزی عرسال واقع در شرق لبنان و به مسافت اندکی از مرزهای سوریه خبر دادولی به زمان وقوع این دیدار اشاره‌ نکرد.

این گزارش حاکی است که دیدار شیخ حمص با فرزندش وائل بیش از یک ساعت به طول انجامیده است.

بر اساس فیلم ویدیویی 9 دقیقه‌ای منتشر شده، وائل به همراه پدرش در حال مشاهده فیلمی از خانواده‌اش نشان داده می‌شود که شیخ حمص‌ درباره تلاش‌های «ولید جنبلاط» رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی‌خواه به منظور قانع ساختن جریان‌های سیاسی لبنان جهت مبادله گروگان‌های لبنانی با زندانیان افراد مسلح در زندان «رومیه» سخن می‌گفت.

نیمه مرداد سال 1392 حدود سه هزار تن از افراد مسلح وابسته به گروهک‌های تروریستی  داعش و جبهه النصره از خاک سوریه وارد لبنان شده و پس از حمله به مراکز نظامی ارتش و نیروهای امنیتی، ده‌ها تن از سربازان ارتش و نیروهای ژاندارمری را به اسارت گرفتند. درگیری‌ها در عرسال زمانی آغاز شد که ارتش لبنان احمد جمعه یکی از تروریست‌های جبهه النصره_شاخه القاعده در سوریه_ را دستگیر کرد و تروریست‌های القاعده‌ای نیز اقدام به حمله یک مرکز امنیتی در شهر عرسال در نزدیک مرز سوریه با لبنان کردند که در این حمله 4 نفر از جمله دو غیر نظامی کشته شدند. ارتش لبنان با اجرای یک طرح امنیتی در منطقه مرزی عرسال موفق شد تحرکات آنها را تحت کنترل درآورد ولی گروهک تروریستی جبهه النصره به منظور فشار آوردن بر بیروت جهت باج گیری تا کنون چهار تن از گروگان‌ها را اعدام کرده است

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار