امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139272
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ته‌لام»، «کریستینا ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ته‌لام»، «کریستینا فرناندز» در بین روزهای 3، 4 و 5 فوریه سال جاری (15،14 و 16 بهمن)، به منظور تقویت روابط دوجانبه و گسترش مشارکت‌های راهبردی به چین سفر خواهد کرد؛ «شی جین پینگ» در سال گذشته میلادی به آرژانتین سفر کرده بود.

سفر «فرناندز» به چین پس از این‌که «شی جین پینگ» در طول انجمن جامعه آمریکای لاتین و حوزه کارائیب (سلاک) و مقامات چین متعهد به سرمایه‌گذاری 250 هزار میلیون دلار در این منطقه شد، رخ خواهد داد.

تاییدیه سفر «فرناندز» به چین هفته گذشته توسط «هکتور تیمرمن»، «خولیو د ویدو» و «خورخه کاپیتانیچ»، وزیر امور خارجه، وزیر برنامه‌ریزی و رئیس کابینه دولت آرژانتین اعلام شد اما اکنون منابع رسمی این کشور گزارش دادند که وی در بین روزهای 4،3 و 5 فوریه سال جاری به این کشور آسیایی سفر خواهد کرد.

در این راستا «کاپیتانیچ» خاطرنشان کرد که چین 3 هدف اساسی را در آمریکای لاتین دنبال می‌کند که شامل اختصاص 10 بیلیون دلار برای خرید محصولات استراتژیک منطقه (انرژی، استخراج معادن، مواد معدنی، گوشت و غلات و حبوبات)، اختصاص 500 هزار میلیون دلار در زمینه تبادل تجارت و یک استراتژی از سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی شده  250 هزار میلیون دلاری برای 10 سال آینده می‌باشد.

پس از سفر «نستور کرشنر» رئیس جمهور سابق آرژانتین به چین در سال 2004،  روابط دوجانبه بین این 2 کشور عمیق‌تر شد و پس از آن «هو جین تائو» رئیس جمهور سابق چین به «بوینس آیرس» (پایتخت آرژانتین) سفر کرد.

«شی جین پینگ» نیز به طور مشابه در طول سفر خود به آرژانتین با «کریستینا فرناندز» توافق‌نامه همکاری و مشارکت راهبردی بین این 2 کشور را به امضا رساند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار