امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139274
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و بیشتر اعضای دولت این کشور فردا در تظاهراتی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و بیشتر اعضای دولت این کشور فردا در تظاهراتی که سران اسلامی در این کشور با عنوان «همگرایی و فضای باز در آلمان» در برلین برگزار می‌کنند شرکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، «گئورگ اشترایتر» یکی از سخنگویان دولت در این مورد به خبرنگاران گفت که قرار است مرکل در کنار دروازه براندن‌بورگ که قلب پایتخت محسوب می‌شود، حاضر شود و «زیگمار گابریل» معاون وی به همراه «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه وی از جمله افرادی هستند که مرکل را همراهی خواهند کرد.

«خبرگزاری فرانسه» همچنین نوشت که شورای مرکزی مسلمانان آلمان به عنوان یکی از مهمترین گروه‌های نماینده مسلمانان این کشور، خواستار برگزاری مراسم دعا شده است در نوشته‌ای با این عنوان «بیاید برای هم اینجا باشیم. به نام ما ترور نکنید!» برای شرکت در این مراسم دعوت کرده و قرار است این برنامه را با همراهی جامعه ترک‌زبان‌های برلین و ساعت 17 به وقت محلی آغاز شود.

این گروه در دعوتی که روز شنبه منتشر کرد اعلام کرد:«ما مسلمانان آلمان حملات فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیم.در اسلام  هیچ توجیهی برای این موارد وجود ندارد.»

راهپیمایی هم قرار است به همین منظور و با هدف نشان دادن اتحاد در برابر اقدامات ضداسلامی «پگیدا» در شهر درسدن صورت گیرد.

صدراعظم آلمان روز گذشته به همراه شماری از سران کشورها در راهپیمایی همبستگی پاریس که در پی حملات تروریستی پاریس برگزار شد، شرکت کرد.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها